Vodstvo SDS je omenjeni trojici v pismu predlagalo sestanek na katerem bi preverili, "ali pri nosilcih najvišjih političnih funkcij v državi obstaja pripravljenost za iskanje dogovora o politični popravi krivice, ki je bila povzročena slovenski demokraciji in SDS".
V pismu ugotavljajo, "da bi mesto predsednika DZ in mesto predsednika vlade danes verjetno zasedal nekdo drug, če ne bi lani prišlo do zlorabe sodstva za odstranjevanje političnih tekmecev iz volilne kampanje". Doslej se je na pismo odzval le Brglez, ki pravi, da pismo SDS predstavlja "zgolj še en poskus SDS, da radikalizira slovensko družbo in jo umetno razdeli na dva pola".
Gorenak je v današnji izjavi poudaril, da je šlo za interno pismo, namenjeno vrhu države. To, da se je predsednik DZ Brglez odločil za odgovor preko medijev, namesto da bi odgovoril njim, se mu zdi nenavadno.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Nenavadna se mu zdi tudi vsebina Brglezovega odziva. "Polarizacijo političnega prostora predstavlja to, kar se je zgodilo 20. junija lani, ko je nekdo (predsednik SDS Janez Janša, op. a.) sredi predvolilne kampanje šel v zapor na način, da sta bila kršena ustava in zakon," je dejal. Po njegovih besedah ne drži, da bi SDS zahtevala razpis novih volitev in podobno, kar poročajo nekateri mediji.
Na vprašanje, ali torej pismo ne napoveduje ustavne obtožbe zoper koga od naslovnikov, Gorenak odgovarja, da ničesar ne izključuje, poslanska skupina se bo o vseh zadevah še pogovarjala. Najprej pa so želeli dati možnost, da se odzovejo "na malo boljši način, kot se je odzval predsednik DZ". Najmanj, kar bi DZ pričakoval od Brgleza, je to, da bi stopil za govornico in se opravičil Janši.
"V sestavi DZ obstaja neka stranka, za katero je vsakič, ko izgubi volitve, kriv cel svet, vključno s tretjo vejo oblasti," pa se je na pismo SDS odzval Franc Trček (ZL). Lilijana Kozlovič iz SMC je v kratki izjavi le spomnila na odziv Brgleza, sicer poslanca SMC.