Gre za prepis elektronskega sporočila, v katerem naj bi predstavnik Citigroupa 4. maja zavrnil ponudbo neimenovanega interesenta v višini 900 milijonov evrov z razlogom, da je postopek prodaje že v "zelo pozni fazi". Ob tem v Trsu opozarjajo, da je Cinven končno ponudbo oddal šele 20. maja.
"Dobili smo podatke, za katere smo prepričani, da so točni, dobili smo tudi elektronsko pošto. Od prodajalcev bi radi izvedeli, zakaj so jih zavrnili oz. zakaj sploh niso smeli kandidirati," je novinarjem povedal podpredsednik stranke Trs Matjaž Hanžek.
Imena interesenta niso razkrili, član stranke Gorazd Marinček je povedal le, da gre za neodvisnega borznega agenta, ki naj bi ponudbo pripravljal za veliko ameriško podjetje. Dokument so pridobili včeraj, o tem, ali bodo sledile tudi kazenske ovadbe, pa se v stranki še niso odločili.
Hanžek je na novinarski konferenci sicer ponovno izrazil nasprotovanje prodaji državnih podjetij - če pa že, pa mora biti narejena natančna analiza posledic, predvsem za ljudi oz. delavce. "Ni pomembna samo cena in denar, ki se bo stekel v državno blagajno, ampak tudi druge stvari," je poudaril.
Hanžek je na novinarski konferenci ponovno izrazil nasprotovanje prodaji državnih podjetij.
O domnevni negospodarnosti in netransparentnosti prodaje Telekoma so včeraj razpravljali tudi člani odbora DZ za finance in za gospodarstvo. Po skoraj šestih urah razprave predloga ZL za zamrznitev prodaje niso izglasovali, prav tako niso potrdili predloga za začetek revizije postopka.
Predsednik uprave Slovenskega državnega holdinga Matej Pirc je ob robu seje sicer povedal, da bo končna odločitev o prodaji ali neprodaji Telekoma Slovenije sprejeta v nekaj dneh. Uskladiti je treba še podrobnosti pogodbe, ki so ključne za to, da se odločitev sprejme.