LETO 2013
februar 2013 - Vlada sprejme klasifikacijo naložb, na podlagi katere se bo naložbe države preneslo na Slovenski državni holding. Telekom Slovenije je uvrščen med portfeljske naložbe, predlagan je začetek postopka prodaje v roku treh mesecev.
maj 2013 - Vlada sprejme t. i. prvi privatizacijski sveženj, seznam 15 podjetij za privatizacijo, med katerimi je tudi Telekom Slovenije.
junij 2013 - Državni zbor poda soglasje k prodaji deležev države in državnih družb v prvem privatizacijskem svežnju.
avgust 2013 - Minister za izobraževanje Jernej Pikalo kot resorni minister za področje elektronskih komunikacij izpostavi vprašanje, ali bi pred samo prodajo državnega deleža v Telekomu izvedli tudi njegovo funkcionalno ločitev. To pomeni, da bi iz družbe izločili infrastrukturo.
oktober 2013 - Slovenska odškodninska družba (Sod), ki vodi postopek prodaje Telekoma Slovenije, je za finančnega svetovalca pri prodaji operaterja izbrala ameriško banko Citigroup Global Markets. Minister Pikalo na Sod naslovi predlog zavez za kupca te družbe.
december 2013 - Sod za pravno svetovanje pri prodaji Telekoma Slovenije izbere odvetniško družbo White & Case v sodelovanju z odvetniško pisarno Ulčar & partnerji. Telekom s Sodom podpiše pogodbo o medsebojnih razmerjih v postopku prodaje večine delnic.
LETO 2014
april 2014 - Sod v imenu države in še nekaj drugih prodajalcev objavi vabilo za izjave o interesu za morebitni nakup okrog tričetrtinskega deleža v Telekomu Slovenije.
junij 2014 - Izteče se rok za oddajo nezavezujočih ponudb, po neuradnih informacijah jih je oddalo osem interesentov, med njimi Deutsche Telekom in britanski sklad Cinven. Sod se preoblikuje v Slovenski državni holding (SDH), tako da postopek prodaje Telekoma odtlej vodi SDH.
julij 2014 - Odhajajoča vlada Alenke Bratušek zamrzne vse tekoče postopke privatizacije, a že konec meseca sklep razveljavi in priprave na prodajo Telekoma se nadaljujejo.
oktober 2014 - Nova vlada Mira Cerarja napove nadaljevanje postopka za prodajo. SDH pripravi novo časovnico prodaje. Telekom Slovenije s SDH podpiše aneks k pogodbi o medsebojnih razmerjih v postopku prodaje večine delnic družbe. Z aneksom Telekom dodatno zaščiti interese družbe.
november 2014 - V ožji krog za nakup Telekoma Slovenije naj bi se po neuradnih informacijah uvrstilo pet interesentov - nemški telekomunikacijski velikan Deutsche Telekom, ameriška sklada Providence in Bain Capital ter evropska Apax in Cinven.
december 2014 - Končajo se predstavitve Telekoma Slovenije potencialnim vlagateljem. Začne se faza priprave zavezujočih ponudb.
LETO 2015
16. januar 2015 - Nadzorni svet SDH oceni, da je potencialni konflikt interesa v primeru finančnega svetovalca Citigroup Global Markets v postopku prodaje Telekoma Slovenije ustrezno obvladovan.
28. januar 2015 - Predstavniki britanske zasebne naložbene družbe Cinven kot edini uradno potrdijo, da so med resnimi interesenti za nakup državnega deleža v Telekomu Slovenije.
7. februar 2015 - Podporniki in nasprotniki privatizacije na dveh ločenih dogodkih poudarijo svoja stališča glede prodaje državnega premoženja. Nasprotniki so na protestnem shodu poudarili, da je treba preprečiti razprodajo državnih podjetij, zagovorniki pa opozorili na nujnost privatizacije.
4. marec 2015 - Predstavniki Cinvena se srečajo s predstavniki zaposlenih in socialnih partnerjev v Telekomu Slovenije. Srečanje je namenjeno predstavitvi Cinvena kot možnega investitorja, ki je zainteresiran za nakup Telekoma.
18. marec 2015 - Komisija DZ za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb v nenapovedanem nadzoru ugotovi politično zlorabo Obveščevalno-varnostne službe (OVS) Morsa. Obrambni minister Janko Veber je službi naročil pripravo analize posledic prodaje Telekoma. Zadeva preraste v t.i. afero Veberkom.
21. marec 2015 - Vseslovensko združenje malih delničarjev na Komisijo za preprečevanje korupcije naslovi prijavo glede nasprotij interesov pri prodaji Telekoma Slovenije - Citigroup je namreč svetovalec prodajalca Telekoma, hkrati pa je tudi borzno-finančni posrednik Deutsche Telekoma.
9. april 2015 - DZ na predlog premierja Mira Cerarja razreši Janka Vebra s položaja ministra za obrambo, ker je OVS naročil analizo posledic prodaje Telekoma in s tem po mnenju večine poslancev ravnal netransparentno in celo nezakonito.
13. april 2015 - Izteče se rok za oddajo zavezujočih ponudb, odda jo le britanski investicijski sklad Cinven. Po neuradnih informacijah naj bi bila višina ponudbe krepko pod pričakovanji, v koaliciji se kmalu odpre vprašanje, ali bi SDH končno odločitev o prodaji moral prepustiti vladi kot skupščini SDH.
8. maj 2015 - Državni sekretar na ministrstvu za finance Metod Dragonja in gospodarski minister Zdravko Počivalšek za tednik Mladina potrdita, da sta seznanjena z informacijami, da Cinven v postopku privatizacije Telekoma Slovenije deluje v dogovoru z Deutsche Telekomom. V Cinvenu to zanikajo.
19. maj 2015 - Poslanska skupina ZL napove, da bo zaradi domnevno usklajenega delovanja Cinvena in nemškega Deutsche Telekom v postopku privatizacije Telekoma Slovenije vložili zahtevo za izredno sejo odborov DZ za finance in za gospodarstvo. Ta bo 2. junija.
20. maj 2015 - Na dan pride neuradna informacija, da je Cinven podal končno ponudbo za Telekom v višini 130 evrov na delnico - 110 evrov naj bi izplačal takoj, 15 evrov naj bi bilo odvisnih od razpleta sodnih postopkov, še pet evrov na delnico pa od uspešnosti poslovanja družbe v prihodnosti.
27. maj 2015 - Predsednik uprave SDH Matej Pirc zavrne nekatera namigovanja, da je Telekom Slovenije že prodan. Prodajni postopek je v zaključni fazi, odločitev o prodaji ali neprodaji pa bo sprejeta zelo kmalu, v nekaj dneh, napove Pirc.
27. maj 2015 - Koalicija proti privatizaciji, v katero se združujejo politična gibanja, civilnodružbene organizacije in sindikalne konfederacije, za 11. junij v Ljubljani napove protestni shod.
28. maj 2015 - Na dan pride neuradna informacija, da naj bi uprava SDH že sprejela odločitev, da nadzornemu svetu predlaga prodajo Telekoma Slovenije britanskemu skladu Cinven.
28. maj 2015 - Prvak SD Dejan Židan na seji vlade opozori, da SDH odloča o prodaji kupcu, ki ni strateški, kar ni v skladu s sklepom DZ o prodaji državnih naložb. Premier je po njegovih besedah finančnemu ministru Dušanu Mramorju naročil pripravo informacije o tem.