Po Macerlovih besedah sta v primeru Trbovelj pristojna organa medobčinski inšpektorat in redarstvo Zasavje, Lafarge Cement pa lahko kot gorivo uporablja le premog, mazut in plin.
Kljub temu da v trboveljskem odloku o prostorskih pogojih za območje cementarne med možnimi gorivi ni petrolkoksa, pa ga je Lafarge Cement uporabljal med letoma 2009 in 2011, pravi Macerl.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Po njegovi oceni je Občina Trbovlje stranka v ponovnem postopku morebitne izdaje okoljevarstvenega dovoljenja Lafarge Cementu, zato od nje pričakuje, da zaščiti Zasavce pred nameravanim sežiganjem odpadkov in petrolkoksa.
Lafarge Cement je brez okoljevarstvenega dovoljenja ostal avgusta lani, potem pa je dal novo vlogo za pridobitev dovoljenja, ki ga mora na poziv okoljske agencije dopolniti s sestavinami potrebnimi za presojo vplivov na okolje do 27. aprila letos.
Ker mu je Inšpektorat RS za okolje in prostor 27. februarja letos prepovedal nadaljnjo proizvodnjo cementnega klinkerja, se je Lafarge Cement odločil za reorganizacijo svojih aktivnosti v Sloveniji in mirovanje cementarne. Napovedana reorganizacija bo vplivala na delovna mesta, a še ni znano, koliko od okoli 80 zaposlenih jih bo ostalo brez dela.