Po objavi zgodbe o stiski šoštanjske družine se je na uredništvo obrnil župan Darko Menih in podal obrazložitev glede pomoči, ki jo štiričlanska družina prejema. »Ob tragični izgubi otroka je ob koordinaciji Občine Šoštanj stekla usklajena akcija že 2. januarja 2015, ko so družini materialno takoj priskočili na pomoč Center za socialno delo Velenje, občina in Medobčinska zveza prijateljev mladine Velenje. Slednjim je uspelo zagotoviti tudi sredstva na nacionalni ravni,« so zapisali v pojasnilu za javnost.
S tem dokazujejo odlično medsebojno sodelovanja vseh treh institucij in intenzivnega stika njihovih zaposlenih s prizadeto družino. »Občina se je odzvala s takojšnjo materialno pomočjo, vodstvo občine je družino obiskalo že trikrat, poleg tega poteka iskanje celovite optimalne rešitve njihovega bivanjskega problema,« še dodajajo.
Šoštanjski župan Darko Menih pojasnuje, da družini pomagajo že od leta 2011.
Pomoč v obliki bonov
Občina je ob koncu preteklega leta povabila lokalna podjetja, da v obliki bonov pomagajo najbolj ogroženim družinam, med štirinajstimi je bila tudi slednja. »Humanitarna sredstva Notarske zbornice Slovenije je Občina Šoštanj namenila tudi omenjeni družini. Poleg vsega omenjenega Občina Šoštanj sredstva socialne pomoči družini namenja že od leta 2011 dalje,« so jasni v občinski upravi. V pismu navajajo, da so bili Smonkarjevi deležni tudi velike moralne podpore in da je organizacija Azrina iskrica v tem primeru občino neupravičeno obtožila, da zgodbi ne prisluhne. »Skupina Azrina iskrica se na nas ni obrnila po nikakršne informacije, zato so tovrstne obtožbe še toliko bolj nekorektne,« zaključujejo. Azra in mama Sabina sta nam že povedali, da bosta z občino stopili v stik in uskladili nastali položaj. Po navedbi župana stiske ljudi niso tiste, na katerih bi si želeli graditi pozitivno podobo, zato tega nikoli niso posebej izpostavljali. Člani družine vedo, da jim pomagajo in da jim bodo tudi v prihodnje ter da se lahko kadarkoli obrnejo na njih.