Slovenija

Na zadnji seji ormoškega občinskega sveta je morala posredovati policija

Gabrijel Toplak
18. 3. 2015, 20.41
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.56
Deli članek:

V ormoški občini, kjer se konec leta izteče uporabno dovoljenje za odlagališče odpadkov na Dobravi, je bilo pred dnevi vroče.

sta

Civilna iniciativa je županu Alojzu Soku sporočila, da se ne strinja z občino, ki si prizadeva za ureditev centra za ravnanje z odpadki v Hardeški šumi. »Z nasprotovanjem ne izsiljujemo višje odškodnine, pač pa preprosto ne želimo odlagališča odpadkov v Ormožu. Zahtevamo nižjo ceno odvoza, saj občina v zadnjih letih ni naredila popolnoma nič pri sistemu ločenega zbiranja odpadkov,« poudarja Danilo Kosi iz civilne iniciative.

stroski, nasveti, finance, zavarovanje, generali, nalozbe

Zanimivosti

Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem

sta

Danilo Kosi, vodja civilne iniciative

Zadeva je v zadnjem času prišla celo že tako daleč, da je morala na zadnji seji ormoškega občinskega sveta posredovati policija. Kosi je zatrdil, da je župan policijo ob prihodu predstavnikov civilne iniciative zlorabil, a slednji očitke zavrača. Pravi, da je Kosija zaradi motenja seje pred tem vsaj petkrat opozoril, da namerava poklicati organe pregona. Župan še razlaga, da so občinski prostorski načrt začeli sprejemati že leta 2005, sprejet je bil leta 2013, ves ta čas pa je bilo območje Hardeka opredeljeno kot območje, kjer je mogoče graditi zbirni center. Država je projekt pozneje izpustila iz programa, kar pomeni, da na državna ali evropska sredstva ne morejo več računati, a še vedno se ga lahko lotijo v obliki javno-zasebnega partnerstva. Sok zagotavlja, da pri projektu ne bodo vztrajali, če bodo občani proti, saj ga za svoje delovanje ne potrebuje. »Potrebujejo ga krajani,« je prepričan Sok, ki razmišlja o tem, da bi o izpeljavi projekta občani odločali na referendumu.