Slovenija

Fructal bo zbiral uporabljeno plastično embalažo

STA/M.J.
10. 3. 2015, 08.28
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.56
Deli članek:

Fructal je danes začel ekološki projekt recikliranja embalaže PET, imenovan Plastenka za plastenko. Gre za inovativen projekt recikliranja plastične embalaže, ki ga v tujini izvaja že vrsta podjetij, so sporočili iz Fructala.

STA

Odpadna embalaža PET bo namenjena ponovni uporabi kot sekundarna surovina pri proizvodnji novih plastenk. Fructal je tako skupaj s partnerji prvo podjetje v Sloveniji, ki je uvedlo tovrstno recikliranje plastične embalaže, pri katerem ima nadzor nad celotnim krogom recikliranja plastenk, v katerem se izpraznjene plastenke zbirajo, predelajo v nove in ponovno napolnijo.

Plastenke PET je mogoče reciklirati in iz njih izdelati regranulat PET, ki se kot surovina ponovno uporabi pri proizvodnji plastične embalaže ter tako znatno zmanjšati obremenitve za okolje. Na trgu je že veliko plastenk z deležem regranulata, z združenimi močmi pa so v skupnem projektu v podjetjih Fructal, DROE Unirec in Gastro PET kot prvi v Sloveniji poskrbeli za zaključen krog ravnanja z odpadno embalažo od plastenke do plastenke.

hipno-diploma, hipnoza

Njena.si

Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo

DROE Unirec bo iz odpadne embalaže zbiralo Fructalove PET steklenice, Gastro PET jih bo nato predelal in predal Fructalu, ki jih bo nato ponovno uporabil.

S projektom Plastenka za plastenko se bo velik delež, skoraj 400 ton plastike, ki jo podjetje porabi za polnjenje pijač, nadzorovano vrnilo v ponovno uporabo.

V Fructalu so z uporabo 30 odstotnega deleža regranulata PET začeli že lani, letos pa so ga povečali na 50 odstotkov. Uporaba regranulata v primerjavi z nerecikliranim PET-om zmanjša ogljični odtis za več kot 60 odstotkov. To pomeni, da Fructal z uvedbo inovativnega projekta recikliranja pomembno prispeva k ohranjanju narave in varovanju okolja