V stečajnem postopku Športnega centra Pohorje, ki zagotovo velja za enega najbolj kompleksnih, je do predpisanega roka 329 upnikov prijavilo za skupaj skoraj 88,5 milijona evrov terjatev.
Stečajni upravitelj Drago Dubrovski jih je, kot je razvidno iz objavljenega poročila na spletni strani Ajpesa, priznal za dobrih 66 milijonov evrov, od tega 14,5 milijona navadnih in 33,6 milijona ločitvenih. Največjo terjatev, ki pa je le pogojno priznana, je v višini skoraj 19 milijonov evrov prijavil Smučarski klub Branik, država je prijavila za šest milijonov evrov terjatev, med bankami je bila z dobrih pet milijonov evrov najbolj izpostavljena NLB, Banka Koper pa z 1,2 milijona evrov terjatev.
Pooblaščena cenilca sta v stečajnem postopku ocenila tudi vrednost stečajne mase propadlega mariborskega ponudnika smučarskih in nočitvenih zmogljivosti. Njena skupna tržna vrednost znaša 23,6 milijona evrov, likvidacijska pa skoraj 19 milijonov evrov. Propadlo podjetje, ki je bilo na Pohorju več let upravljavec smučišča in naprav, pa ima sicer med drugim še vedno v lasti 23.000 delnic oziroma slabo petino družbe RTC Žičnice v Kranjski Gori ter 24-odstotni delež v družbi GTC Kope.
»Vzroke za propad podjetja vidim v preambiciozno zastavljenih investicijah, napačnem poslovnem modelu, prepletenosti s povezanimi družbami in neuspešnem vodenju podjetja v zadnjih letih, ki mu ni uspelo izpeljati prisilne poravnave,« je poudaril Dubrovski. In kot je še razvidno iz poročila, bi se postopek lahko zavlekel vsaj do leta 2020 ter bi povzročil za okoli 800.000 evrov stroškov. Kljub stečaju centra od oktobra lani pa je letošnja zimska sezona na pogorju, ki leži v severovzhodni Sloveniji, zagotovljena. Žičniške naprave je prevzelo občinsko podjetje Marprom, hotele, ki so prešli v last Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB), pa upravljajo Terme Maribor.