Ropov zagovornik Emil Zakonjšek je po navedbah časnika dejal, da sodbe še niso prejeli. Vodja ljubljanskega tožilstva Tamara Gregorčič pa je pojasnila, da so jo že prejeli.
Rop je leta 2007, ko je bil poslanec, tedanjemu novinarju RTV Slovenija Vladimirju Vodušku izjavil, da naj bi se pred slovenskimi parlamentarnimi volitvami leta 2004 (ko je bil sam predsednik vlade) takratni vodja opozicije Janez Janša in hrvaški premier Ivo Sanader dogovarjala o incidentih v Piranskem zalivu ter da o teh dogovorih obstajajo prisluhi.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Nekdanji premier se je na sodišču branil, da zaradi njegovega ravnanja ni bilo škodljivih posledic za meddržavne odnose.
Na sodišču se je Rop zagovarjal, da je Vodušku v uradni izjavi povedal, da Slovenska varnostno-obveščevalna agencija (Sova) v skladu z zakonom spremlja nekatere incidente oziroma premike v sosednjih državah. Na tak način je hotel pojasniti le, da Sova deluje v skladu z zakonom oziroma da dela tisto, kar po predpisih mora - spremlja incidente na meji lastne države. Rop je dejal, da s to izjavo ni razkril nobenega tajnega podatka, sploh, ker je bilo na to temo v medijih že veliko napisanega.
Nekdanji premier se je na sodišču branil, da zaradi njegovega ravnanja ni bilo škodljivih posledic za meddržavne odnose. Po njegovem mnenju je afera pripomogla, da incidentov ni več bilo, državi pa sta pozneje uredili nekatera vprašanja, ki jih prej tudi zaradi incidentov nista mogli.
Sodišče razen Ropa ni zaslišalo nobene druge priče, sodnica Ana Testen pa je že na prvi obravnavi izrekla sodbo. Tožilstvo je za Ropa sicer zahtevalo 20.000 evrov denarne kazni, sodnica mu je prisodila 10.000 evrov kazni.