Zaradi izrazov turbo anus, tampon cona, homo erectus bo moral Sašo Hribar plačati odškodnino Petru Radoviću.
Sodni sagi med nekdanjim urednikom razvedrilnega programa TV Slovenija Petrom Radovićem in voditeljem Sašem Hribarjem ni videti konca. Okrožno sodišče je v ponovnem sojenju Hribarja udarilo po žepu in mu naložilo, da mora Radoviću plačati dva tisoč evrov odškodnine, ker je menilo, da so satirikovi izrazi turbo anus, tampon cona, homo erectus in drugi žaljivi. Zoper tako odločitev je Hribarjev odvetnik Jožef Klavdij Novak iz Odvetniške družbe Čeferin že napovedal pritožbo.
Radović se je pred petimi leti odločil za tožbo, v kateri je zahteval 15.000 evrov odškodnine, saj so ga zbodle Hribarjeve besede, ki jih je voditelj izrekel v raznih medijih, med drugim v oddaji Hri-bar, s katerimi naj bi tožnika večkrat grobo žalil ter človeško in profesionalno diskvalificiral. Jedro spora med njima se skriva v oddaji Hri-bar 10. oktobra 2009, ko je voditelj gostil predsednico Nove Slovenije Ljudmilo Novak in jo vprašal, ali bi bila za stranko rešitev, če bi vajeti prevzel Jože Možina, takratni direktor TV Slovenija. Novakova je odgovorila, da nima nič proti, po Radovićevem posredovanju pa ta del v oddaji, ki so jo snemali dan prej, ni bil objavljen.
Voditelj je glede spornih besede dejal, da so le izraz nemoči in frustracije zaradi cenzure. Poleg tega je še dodal, da se je na ta način odzval na Radovićevo odločitev, ker je oddajo prestavil v nočni termin. Okrožno sodišče ni bilo takega mnenja kot Hribar in je v drugo odločilo, da so izrazi grobi, ostri in tudi žaljivi, toženec pa bi se lahko odzval na bolj kulturen način. Do take odločitve je sodišče prve stopnje prišlo že na prvem sojenju. Takrat je Hribarju dosodilo tri tisoč evrov denarne kazni, višje sodišče pa je kazen znižalo na dva tisoč evrov, ker je menilo, da za žalitve, izrečene na televiziji v satirični oddaji Hri-bar, velja višji tolerančni prag kot za besede, ki jih je Hribar izrekel na Radovićev račun v drugih medijih.
Ustavno sodišče pa je razveljavilo sodbi ljubljanskega okrožnega in višjega sodišča, ki se je strinjalo z voditeljem, da sta omenjeni sodišči kršili njegovo pravico do svobode izražanja, ko sta ga spoznali za krivega kaznivega dejanja razžalitve. Ustavni sodniki so prepričani, da je treba upoštevati kontekst, v katerem so bile besede izrečene, in med drugim oceniti, ali je predhodno ravnanje Radovića, ko je cenzuriral oddajo, izzvalo sporne izjave. Kot rečeno, je okrožno sodišče kljub navodilom ustavnih sodnikov na ponovnem sojenju odločilo, da je Hribar razžalil Radovića in da sporne besede ne pomenijo resne kritike njegovega dela.