Slovenija

Še ena plat zgodbe o nasilju v OŠ Deskle

Polona Krušec
18. 12. 2014, 17.15
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.56
Deli članek:

Dogodek iz osnovne šole v Desklah je zbudil pozornost. Naša ekipa je poskušala izvedeti, ali gre res le za nepremišljeno mladostniško razposajenost ali ima dogodek globlje ozadje.

Arhiv Svet24

Sprva je bilo moč slišati eno plat. Po temeljitejših razgovorih z več vpletenimi pa smo ugotovili, da ima dva obraza. Vojko Simčič, ravnatelj tamkajšnje šole, nam je povedal, da je šlo bolj za ruvanje med sošolci petega razreda, ne toliko za pretep. Nihče ni potreboval zdravniške pomoči. Žrtev so potem starši čez vikend, ko sta že minila dva dneva od dogodka, zaradi bolečin v glavi, slabega počutja in nekaj modric peljali k zdravniku. Ta se je odločil dogodek prijaviti policiji.

»S tem razredom imamo težave že nekaj časa. Zelo se trudimo, da bi vzpostavili red, a tega ne moremo storiti sami. Najbolj nujno je sodelovanje staršev, pa ne vem, če imamo dovolj posluha z njihove strani,« je zaskrbljeno dodal ravnatelj. Drži, da so fanta, ki sicer z družino šele nekaj časa živi v Sloveniji, prihajajo namreč iz Bosne, verbalno trpinčili, že odkar se je vpisal v tamkajšnjo šolo.

stroski, nasveti, finance, zavarovanje, generali, nalozbe

Zanimivosti

Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem

Izvedeli smo še, da je razred precej nestrpen do drugačnih. Fantka zaradi druge narodnosti precej zaničevalno obravnavajo. Menda v razredu padajo težke besede. Od tega, da nima za kruh, do tega, da si ne zasluži ne prijatelja ne malice. Zaskrbljena stanovalka Srebrničeve ulice v Desklah, na kateri stoji tudi šola, nam je dejala: »Ne gre mi v glavo, kaj otroka žene v taka dejanja. Kakšna vzgoja sloni za tem!?«

Gospod, ki je pri njej na obisku, pa je brez zadržka dodal: »Naj se vsi starši malo zamislijo nad dogodki. Naša in samo naša je odgovornost, kako vzgojimo mladino!« Oglasila se nam je mamica, ki ima sina v paralelki. Povedala je, da ji je sicer šola všeč in da je zadovoljna, se pa zdaj boji, kaj bo, saj lahko zgled vpliva na ostale. »Malo se bojim za svojega sina. Sočustvujem pa s fantkom, ki je moral to doživeti. Videla sem, da v šolo ob odmorih prihaja njegova mamica. Najbrž zato, ker drugače ne more zaščititi svojega sinka. Med uro že učitelj ukrepa, med odmori, ko ne more biti vedno vse pod nadzorom, pa ne morejo zagotoviti popolne varnosti. Ne nazadnje, le zakaj bi imela šola 'policijski nadzor', saj ne gre za zapor, ampak vendar za šolo!« je strnila svojo razmišljanje. Vir informacij, ki razkriva še eno plat zgodbe, ne želi biti imenovan.

V imenu skupine enako mislečih pove, da je na šoli precej takih, ki menijo, da je bila zgodba preveč napihnjena. »Obsojamo dogodek, nikakršno nasilje se ne sme dogajati. Sočustvujemo s fantkom in družino, vendar menimo, da je mamico žrtve nekdo naščuval, naj zgodbo napihne.« Vsekakor bo treba na eno mesto zbrati odgovorne in pristojne, starše in verjetno tudi strokovnjake, ki jih bodo lahko usmerjali. Prvi tak sestanek bo že danes.

Zanimivosti

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja

LEČA
Leča

Stročnica, ki bogati jedilnike in odpravlja slabokrvnost