Študentsko organiziranje je znano po podlih zakulisnih igrah, v katerih se kalijo bodoči politikantje, katerih namen je predvsem prisesati se na vir javnega financiranja in k njemu pripeljati svoje favorizirane dobavitelje.
Cinizem in korupcija študentskim povzpetnikom sicer nista nobeni tujki.
Za to pa je treba biti izvoljen in včasih je treba v imenu zmage stopiti čez truplo svojega nasprotnika. Študentske skupine so praviloma porazdeljene po fakultetah tako, da druga drugi niso konkurenca. V primeru Iskra – Modri ni bilo tako, saj sta obe hkrati kandidirali na petih fakultetah Univerze v Ljubljani.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Medtem ko so Modri Iskri na fakulteti za družbene vede preprečevali volilno kampanjo, so se sami ves mesec prosto oglaševali v bližnjem lokalu Netcafe, saj je uprava FDV zavajala, da ta ni del fakultete, čeprav je FDV lastnica njegovih prostorov. O koruptivnem ozadju tega smo na teh straneh že pisali. Najbolj domiselnega manevra pa se je spomnil nekdo z vzdevkom »kremnita«, ki je tik pred študentskimi volitvami na spletnih sejmiščih Bolha in Avto.net objavil več oglasov za rabljene avtomobile in brezplačna drva, pod njih pa podpisal Iskrine kandidate za poslance v študentskem zboru in njene vidnejše člane ter navedel njihove telefonske številke. Tako so bili v ključnih dneh njihovi telefoni zasičeni s klici in SMS-sporočili ljudi, ki so zmotno menili, da jim bo nekdo omogočil toplo zimo. Enega teh esemesov objavljamo tukaj, saj zgovorno priča o tem, kako cinični znajo biti mladi politični povzpetniki, ki so pripravljeni obup obubožanih kot poleno zalučati pod stopala svojih političnih nasprotnikov. Na čigavem zelniku je zrasla ta ideja, ostaja nejasno, vendar je Iskra na facebooku sporočila, da so proti neznanim storilcem že podali kazensko ovadbo, kriminalisti pa naj bi že sprožili preiskavo.
Cinizem in korupcija študentskim povzpetnikom sicer nista nobeni tujki. Spomnimo samo na primer Željka Milovanoviča, svetovalca Jerneja Štromajerja, nekdanjega predsednika ŠOU iz vrst Modro za študente. Milovanoviča je policija zalotila pri dajanju treh tisočakov podkupnine, vendar je višje sodišče pozneje razglasilo oprostilno sodbo, saj slovenska zakonodaja študentskih funkcionarjev ne smatra za uradne osebe.