Širjenje ebole ovira trgovino s hrano in trge v Gvineji, Sierri Leone, Liberiji in drugod v regiji, opozarjajo v WFP. V Liberiji pa obstaja tudi tveganje, da bi ebola vplivala na kmetijstvo in botrovala podražitvam hrane.
WFP je 776.000 prebivalcem omenjenih treh držav dobavila več kot 13.000 ton hrane. Vendar pa so donatorji za pomoč v hrani prispevali le polovico od zahtevanih 93 milijonov dolarjev. Prav tako se ne ve, ali je donirana hrana dosegla najbolj prizadete.
Med 20.000 in 30.000 ljudi naj bi sodelovalo v testiranjih cepiv v najbolj prizadeti trojici friških držav - Liberiji, Sierri Leone in Gvineji. Če bodo rezultati testov spodbudni, bi se lahko množično cepljenje začelo v drugi polovici prihodnjega leta.
Ob tem pa Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) sporoča, da bi se množično testiranje cepiv proti smrtonosnemu virusu lahko začelo že decembra oziroma mesec dni prej, kot je bilo načrtovano. Tako bi lahko bilo v Afriki do sredine prihodnjega leta na voljo več sto tisoč odmerkov cepiva.