Namestnica predsednika KPK je namreč v četrtek Štefaneca pozvala k odstopu. V odprtem pismu, naslovljenem nanj, mu je očitala, da je bila kot članica senata izločena iz razprave in glasovanja v zadevi kandidature Alenke Bratušek za evropsko komisarko. Medtem ko je bila namreč sama na zasedanju Anticorruption Network na OECD v Parizu, sta druga dva člana senata, Štefanec in njegov namestnik Igor Lamberger, na dopisni seji sama glasovala in sprejela končne ugotovitve v primeru postopka predlaganja kandidatov za člana Evropske komisije.
Štefanec njene očitke, da je bila namenoma izločena iz postopka nastajanja omenjenega dokumenta in glasovanja, ostro zavrača. Kot je zapisal, so bili prav vsi postopki izvedeni v skladu z zakonom in poslovnikom KPK.
Kot je zapisal, je senat v četrtek opravil dopisno sejo, na kateri je bilo opravljeno glasovanje o ugotovitvah v zadevi Alenke Bratušek. Te ugotovitve pa se vsebinsko niso razlikovale od ugotovitev iz osnutka, ki ga je senat soglasno in ob navzočnosti Alme Sedlar sprejel že 9. septembra. Do postavljenega roka, torej do četrtka do 15. ure, pa sta glasovala samo predsednik KPK in njegov namestnik, ne pa tudi namestnica.
Sedlarjeva je tega dne prejela več dopolnjenih verzij dokumenta, ko se je malo po 11. uri javila predsedniku KPK iz Pariza, pa ni omenila kakršnih koli težav ali nestrinjanj z dokumenti, ki jih je ves čas prejemala, je zapisal Štefanec. Nato pa je tajnica senata vse člane senata obvestila o dopisni seji z opozorilom, da lahko glasujejo do 15. ure, kar sta storila le Štefanec in Lambergar.
Ta dejstva po mnenju predsednika KPK jasno kažejo, da je bila Alma Sedlar o celotnem poteku priprave in sprejemanja dokumenta sproti obveščena, "povsem enako kot ostala dva člana senata, s to razliko, da ni sodelovala na razgovorih, ker je bila v Parizu".