Slovenija

Na čelu podjetja Nigrad prvič ženska

G.T.
15. 9. 2014, 21.10
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Po odstopu začasnega direktorja Iztoka Frasa v avgustu krmilo komunalnega podjetja začasno prevzema dolgoletna finančnica Zdenka Radek. V podjetju je že od leta 1997, in to je, kot pravi, trenutno najboljša rešitev za zaposlene, za kandidaturo za direktorsko mesto pa se bo odločila šele po tem, ko se bo pogovorila s sodelavci.

G.T.

 

»Na današnji seji nadzornega odbora družbe Nigrad, d. d., je nadzorni svet za novo začasno direktorico družbe Nigrad imenoval mag. Zdenko Radek, ki svojo funkcijo prevzema 15. 9. 2014,« se je pred dnevi glasilo poznopopoldansko sporočilo Matjaža Dolamiča, namestnika predsednika nadzornega sveta.

Mariborsko komunalno podjetje Nigrad, ki je v večinski lasti občine, po odstopu začasnega direktorja Iztoka Frasa prejšnji teden danes začasno prevzema dolgoletna finančnica  Zdenka Radek, medtem ko naj bi bil razpis za novega direktorja Nigrada objavljen v drugi polovici septembra. A v oči bode dejstvo, da je v tem podjetju v zadnjih mesecih že prišlo do menjave direktorja. Samo letos so si direktorski stolček podali kar trije.

V začetku avgusta je namreč po le nekaj mesecih vodenja mesto direktorja zapustil Vladimir Krajcer, ki ga je na tem položaju začasno nasledil dotedanji prvi nadzornik Iztok Fras. A je ta prejšnji teden nepričakovano tudi sam podal odstopno izjavo, ki jo je dopolnil z odstopom s funkcij direktorja hčerinskih družb. Zakaj se je Fras nepreklicno odločil za odstop, ostaja neznanka. Po službenem telefonu ga je bilo v petek nemogoče priklicati, saj je, kot smo izvedeli od tam zaposlenih, vrnil že vse »službene pripomočke«, poleg tega je podjetje zapustil še pred poldnevom.

Vseeno pa smo od zaposlenih izvedeli, da ni vzdržal, saj naj bi imel v zadnjem času poleg rednih dejavnosti precej dela kot direktor hčerinske družbe Nipa, ki si je neuspešno prizadevala za najem Športnega centra Pohorje. Spomnimo, prav posli v zvezi z reševanjem ŠC Pohorje so odnesli tudi Krajcerja, ki se je za umik odločil le nekaj mesecev po imenovanju konec lanskega leta. Za takšen korak naj bi se odločil zaradi medijskega pritiska, ki je bil med drugim posledica spornega razpisa za delovno mesto svetovalca poslovodstva.

Uspelo pa nam je govoriti z Radekovo, ki je v Nigradu od leta 1997 in naj bi bila po besedah zaposlenih prva ženska, ki se je povzpela na vrh tega podjetja. »Do pred kratkim nisem niti razmišljala o tem, da bi to funkcijo prevzela do imenovanja novega direktorja, ki bo izbran po razpisu v drugi polovici septembra. Po dobrem premisleku pa menim, da je to trenutno najboljša rešitev za podjetje,« je pojasnila in glede kandidature dodala: »Za zdaj o tem nisem razmišljala, ker je že to, kar se dogaja zdaj, zame velika sprememba. Če bi se odločila za kandidaturo, bi se seveda šele po tem, ko se dodobra pogovorim z zaposlenimi v podjetju. O kandidaturi se bom odločala, če bo v interesu vseh zaposlenih; če si želijo, da bi za podjetje nekaj naredili s skupnimi močmi in ga popeljali v boljše čase. Če pa bodo kandidati, ki se bodo prijavili, primernejši, se bom seveda umaknila in še naprej uspešno opravljala svoje dosedanje delo.« Ob tem je še enkrat poudarila, da je vodenje podjetja do imenovanja novega direktorja prevzela le zato, da bo skupaj z zaposlenimi lahko kaj spremenila.