Kot je znano, je bil Bavčar v zadevi Istrabenz obsojen na 7 let zaporne kazni, Šrot pa na 5 let in 10 mesecev zapora. Nekdanjima predsednikoma uprav Istrabenza in Pivovarne Laško sta na zatožni klopi družbo delala tudi brata Kristjan in Nastja Sušinski, prav tako spoznana za kriva in obsojena na zaporno kazen. Bavčar in Šrot sta sicer že napovedala, da bosta na vrhovno sodišče vložila zahtevo za varstvo zakonitosti. Šrot bo ob tem vrhovnim sodnikom predlagal, naj zadržijo izvršitev kazni zapora, saj trdi, da očitanega kaznivega dejanja ni storil, zato tudi verjame, da bo s predlogom uspel.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Sledi poziv na prestajanje kazni zapora.
»Sodba, ki mi očita, da sem pridobil premoženjsko korist za Igorja Bavčarja in Kristjana Sušinskega, ki ga takrat sploh nisem poznal, pri tem pa sam nisem prejel nobene premoženjske koristi, je preprosto nelogična, ne temelji na dokazih in je konstrukt,« je prepričan Šrot.
Po zakonu o izvrševanju kazenskih sankcij pristojno sodišče obsojenca na prestajanje kazni zapora pozove najpozneje v osmih dneh po prejemu izvršljive odločbe.