Vlada Alenke Bratušek dovolila gojenje gensko spremenjene hrane
Slovenska vlada, ki opravlja tekoče posle, je konec junija po ocenah nekaterih strokovnjakov brez strokovne razprave v Bruselj poslala dokument Program razvoja podeželja Republike Slovenije (RS) za obdobje 2014–2020. Vse lepo in prav, a kaj ko v novem dokumentu po novem ni več zahteve za prepoved setve oziroma saditve gensko spremenjenih rastlin.
Največkrat je tako GSO sinonim za žita, koruzo, sojo, paradižnik in oljno ogrščico. Podporniki genskega inženiringa ob tem trdijo, da se z uvedbo GSO v prehransko verigo odpravlja lakota in tako dobimo dovolj veliko količino hrane. Pa je res tako? So gensko spremenjeni organizmi res tako nedolžni, kot trdijo njihovi podporniki, ali pa gre spet samo za korist velikih multinacionalk, kot je na primer Monsanto? Debat je bilo mnogo in po vseh teh letih se še vedno krešejo mnenja zagovornikov in podpornikov uporabe GSO. So primeri, ko so velike multinacionalke, kakršna je Monsanto, povsem uničile majhne konvencionalne kmete v že tako revnih državah.
Zato toliko bolj bode v oči odločitev slovenske vlade, ki je iz dokumenta Program razvoja podeželja Republike Slovenije (RS) za obdobje 2014–2020 črtala zahtevo o prepovedi setve gensko spremenjenih (GS) rastlin.
V tiskani izdaji Svet24 pa več o tem, kaj to pomeni za Slovenijo in njeno kmetijstvo.