Slovenija

Redno zaposleni se prikazujejo kot zajedalci

STA/M.J.
1. 8. 2014, 08.42
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Čeprav je predlog koalicijskega sporazuma, ki ga je potencialnim koalicijskim partnerjem v sopodpis ponudila SMC, v bistvu umirjen in zmeren dokument, je iz njega razvidno, da bo politika prihodnje vlade konservativna in neoliberalna, piše v Mladini Grega Repovž.

Arhiv Svet24
Predloga koalicijskega sporazuma ne gre počez kritizirati: pohvalno je že, da so se v njem izognili večini neumnosti, ki so se v takšnih dokumentih ponavljale v preteklosti. A dokument kljub vsemu razkriva veliko. Prizadevali si bomo spodbujati večjo prožno varnost z namenom lažjega vstopanja v delovna razmerja in izstopanja iz njih ob vzpostavitvi predvidljivega delovnega okolja za delavce in učinkovitejšem izvajanju zaposlovalne politike.

Reuters
Težava Slovenije ni, da bi bilo težko odpuščati. Nasprotno, v Sloveniji je prekarnost postala normalnost, strah za delovno mesto pa nekaj vsakdanjega, redno zaposleni se prikazujejo kot zajedavci. V resnici je sramotno, da si tak dokument drzne dati iz rok ekipa ljudi, ki v zasebnem sektorju sploh niso delali, začenši že z Mirom Cerarjem. O privatizaciji javnega na tak način, kot govori koalicijska pogodba, govorijo predstavniki tujih skladov, njihovi lobisti in pa od njih naučeni vzhodnoevropski politiki in politiki iz obrobnih držav. 


V Sloveniji smo na tem področju ves čas neumno vulgarni. V Nemčiji pač na to raven obravnave državnega premoženja nikoli ne pridejo, že zato, ker je to neumno: če že želijo kaj privatizirati, o tem ne govoričijo, sploh ne na pamet, še piše komentator.

Estrada