Kot nam je pojasnil Uroš Macerl, so se odzvali, ker starše skrbi predvsem to, da imajo delavci, ki opravljajo dela, maske in zaščitne obleke, otroci pa so nezaščiteni. Kritina, ki so jo odstranjevali, pa je azbestna.
Vrednost investicije je dober milijon in pol evrov, še 180 tisočakov je vredna zamenjava strehe.
Ampak zgodba se ni začela s kritino, ampak z izolacijo. Starše je najprej skrbelo, ali bi tako imenovana kamena volna lahko škodila zdravju otrok. Eko krog je zato pisal ravnateljici šole Marini Kmet in ji predlagal, naj čim prej pridobi strokovno mnenje Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Ravnateljica nam je pojasnila, da je zadevo še isti dan predala Občini Hrastnik, ki je investitorica in naročnica del. Eko krog pa je sam pisal na inštitut in se obrnil tudi na inšpektorat za okolje in zdravje.
Občina Hrastnik je medtem še enkrat preučila in preverila skladnost materiala z okoljskimi in zdravstvenimi predpisi tako pri projektantu kot pri izvajalcih, ki zatrjujejo, da zdravje otrok ni ogroženo. Pojasnjujejo še, da projekt predvideva uporabo okolju prijaznih materialov, dela so oddali izvajalcem z ustreznimi dovoljenji in licencami za delo. Glede na pobudo Eko kroga so zahtevali tudi predložitev certifikatov za materiale, ki se uporabljajo pri sanaciji. Kamena volna, ki jo uporabljajo, ima dva certifikata, ki dokazujeta, da material niti po najzahtevnejših evropskih zdravstvenih standardih ni označen kot zdravju nevaren.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji