Črna kronika

Jasna Vešligaj Damiš se ni bila zmožna udeležiti obravnave

Gabrijel Toplak
18. 6. 2014, 17.39
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54
Deli članek:

Po skoraj petih urah branja dodatnih listin tožilstva in obrambe odvetnica direktorice Zavoda Naprej Jasne Vešligaj Damiš v začetku julija pričakuje izrek sodbe.

Na mariborskem sodišču se je včeraj nadaljevalo sojenje direktorici zasebnega Zavoda Naprej Jasni Vešligaj Damiš, čeprav je slednja z zdravstvenim opravičilom sodnemu senatu, ki mu predseduje sodnica Tanja Rot, opravičila svoj izostanek.

Jasna Vešligaj Damiš o priznanju krivde na preteklih sojenjih ni želela niti slišati.

Njeno zdravstveno stanje je po naših informacijah takšno, da se ni bila zmožna udeležiti obravnave, vseeno pa je sodno dvorano napolnilo nekaj uslužbencev Zavoda Naprej, soprog Jasne Vešligaj Damiš ter njena mati. In kljub temu, da je bila zatožna klop prazna, se je sodnica Rotova odločila prebrati dodatne listine, ki jih je v imenu tožilstva vložil okrožni državni tožilec Boris Marčič in tudi odvetnica obdolžene Vesna Györkös Žnidar.Slednja je po skoraj petih urah sojenja za časopis Svet24 včeraj povedala, da je bilo tovrstno branje listin pričakovano, medtem ko se bo sojenje nadaljevalo 2. julija. »Tega dne pričakujem zaključek sojenja in zaključne besede obeh strani, seveda pa si obramba obeta najboljše. Tudi Vešligaj Damiševa ima konec tega meseca zdravniško kontrolo in upam, da bo do takrat že operativna. Brez obdolženega se namreč sodni proces težko konča, saj ima v zaključnem govoru zadnjo besedo prav obdolženi,«je pojasnila Györkös Žnidarjeva.

»Vešligaj Damiševa ima konec tega meseca zdravniško kontrolo in upam, da bo do takrat že operativna.« Vesna Györkös Žnidar, odvetnica obdolžene

Sicer pa direktorica, ki je Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) domnevno ogoljufala za slabih 70 tisočakov, o priznanju krivde na preteklih sojenjih ni želela niti slišati. Poudarjala je, da bo očitke tožilstva, ko naj bi med letoma 2009 in 2011 ZZZS prikazovala več varovancev (zavod naj bi prijavljal od tri do šest varovancev več, kot jih je v resnici imel), poskušala zavreči v sodnem procesu. Januarja letos je na predobravnavnem naroku tudi zavrnila ponudbo višjega državnega tožilca, ki je zanjo predlagal devet mesecev zapora v obliki družbenokoristnega dela in denarno kazen v višini 5000 evrov.