Med finančno in gospodarsko krizo se je tako kot po vsej državi tudi na Gorenjskem stopnja brezposelnih močno povečala. Kljub temu je ta še vedno med najnižjimi v državi, a so mnogim ljudem posledice precej spremenile življenje. Tako se jih je veliko znašlo na robu revščine, kar so potrdili tudi na kranjskem Rdečem križu, kjer zaznavajo povečanje števila prošenj za pomoč.
Še posebej veliko socialno ogroženih živi na območju kranjske občine. Tem ljudem je zdaj nasproti stopila Mestna občina Kranj, pa ne samo tem, ampak tudi vsem ostalim občankam in občanom. S ponedeljkom je namreč v prostorih kranjske podružnice Delavske hranilnice na Koroški cesti začela obratovati občinska blagajna. Ta omogoča plačevanje položnic, ki jih je izdala Mestna občina Kranj in njeni javni zavodi, povsem brez provizije. Kot nam je povedal načelnik urada za finance na kranjski občini Mirko Tavčar, bo to za občino na letni ravni predstavljalo do 20.000 evrov dodatnih stroškov.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Tavčar poudarja, da so tehtali med vzpostavitvijo blagajne v prostorih občine ali v prostorih ene od že obstoječih bank. Na koncu so se odločili za slednjo, saj bi vzpostavitev blagajne v občinski stavbi zahtevala še dodatna finančna sredstva. V prihodnje sicer Tavčar pričakuje, da bo na občinski blagajni možno plačati tudi položnice vseh ostalih podjetij, ki delujejo na območju Mestne občine Kranj. O tem že potekajo pogovori z Elektro Gorenjska Prodaja.