Prepričan je, da je ta financirana in ima naročnika ter da se ga poskuša diskreditirati, ker ni politični kandidat. Gašpar Mišič, ki ga je vlada danes na njegovo pobudo razrešila z mesta državnega sekretarja v kabinetu premierke, ostaja pa kandidat za predsednika uprave Luke Koper, je "medijsko gonjo" zoper njega označil za nenormalno glede na to, da se "več ali manj politično kadruje v vseh drugih podjetjih".
"Ko se očitno zmešajo štrene tega političnega kadrovanja, pa se je zgodilo to, kar se je zgodilo," je dejal. Prepričan je, da se ga poskuša diskreditirati, ker ni politični kandidat. "Če bi bil, bi bila politika na moji strani," je dodal.
Na vprašanje, kdo naj bi plačeval za njegovo diskreditacijo in kdo naj bi denar dobival, Mišič pravi, da so se po sestanku na komisiji dogovorili, da na to temo ne bo nobenih izjav, v komisiji pa bodo videli, kaj lahko storijo.
Mišič si namreč želi, da bi protikorupcijska komisija raziskala, kot pravi, "vso zadevo tudi okrog dogajanja v zvezi z Luko Koper, saj meni, da je diskreditacija posameznikov v medijih pojav, ki je v Sloveniji lahko tudi že praksa.
Na komisiji komunikacije z Gašparjem Mišičem niso želeli komentirati.
Je pa Klemenčič za sredin Dnevnik dejal, da bi bilo imenovanje Gašparja Mišiča za predsednika uprave Luke Koper "še en dokaz, kakšen divji zahod vlada na področju kadrovanja". "Čas bi bil, da si javno priznamo obstoj političnih vrtičkov. Stanje je vse slabše. Boj za nadzorniška mesta je kot tek na sto metrov, ki je obremenjen ne le s tveganji rentništva, ampak tudi z željo po dostopu do informacij pred bližajočo se privatizacijo," je dodal še pred odstopom Gašparja Mišiča.
Gašpar Mišič na lastno pobudo pri Klemenčiču
Gašpar Gašpar Mišič je za STA dejal, da se je danes na lastno pobudo sestal s predsednikom protikorupcijske komisije Goranom Klemenčičem. Kot je pojasnil, je razlog obiska medijska gonja zoper njega ter dogajanje okrog Luke Koper.