Slovenija

Spolnemu napadalcu z Gospodarskega razstavišča tri leta in pol zapora

STA / S.R.
21. 8. 2013, 15.08
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52
Deli članek:

Ljubljansko okrožno sodišče je Dejana Brodarja, ki je priznal, da je aprila letos v bližini Gospodarskega razstavišča v Ljubljani spolno napadel in pretepel 23-letno dekle, obsodilo na tri leta in pol zapora.

Thinkstock
Spolni napadalec je bil obsojen na tri leta in pol zaporne kazni.

Obsojeni ostaja v priporu, zaprosil pa je za predčasno prestajanje kazni, torej da gre v zapor že pred pravnomočnostjo sodbe. Tožilstvo je Brodarja obtožilo povzročitve kaznivih dejanj spolnega nasilja in hude telesne poškodbe. Brodar je očitani kaznivi dejanji danes na predobravnavnem naroku priznal, tožilstvo pa je tudi na podlagi priznanja predlagalo, da sodišče za spolno nasilje dosodi tri leta zapora, za povzročitev hude telesne poškodbe pa osem mesecev oziroma enotno kazen treh let in pol zapora.

Strokovnjaki opažajo da se ozaveščenost o pomenu zavarovanj iz leta v leto povečuje

Zanimivosti

Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje

Za kaznivo dejanje spolnega napada je sicer po kazenskem zakoniku predvidena kazen od treh do 15 let zapora, za povzročitev hude telesne poškodbe pa od pol leta do petih let zapora.

Sodišče je ugotovilo, da je Brodar 13. aprila letos okoli 5.40 na Linhartovi ulici v Ljubljani stekel za žrtvijo, jo z udarcem v glavo zbil na tla, nato pa jo še večkrat udaril. Čeprav ga je dekle prosilo, naj preneha, jo zvlekel na bližnji travnik, slekel hlače in jo zlorabil z roko. Pri tem ji je povzročil več hudih poškodb po različnih delih telesa.

Dejanje je bilo po besedah sodnice Nine Drozdek Draganić storjeno na posebno poniževalen način, žrtev pa je tako poškodoval, da bi lahko bilo ogroženo njeno življenje, "a k sreči do hudih zapletov ni prišlo". Drozdek Draganićeva je poudarila tudi, da je 29-letni Brodar oškodovanko grobo napadel in dekle še danes čuti posledice. Kot je še povedala sodnica, sodišče po zakonu na predobravnavnem naroku v primeru priznanje krivde ne more dosoditi višje kazni, kot jo je predlagalo tožilstvo.

Oškodovanka je sicer od Brodarja prek svoje pooblaščenke zahtevala 28.500 evrov odškodnine. Brodar je pripravljen plačati odškodnino, a kot je dejal njegov zagovornik Milan Krstič, je zahtevana odškodnina previsoka. Sodnica je oškodovanko napotila na pravdni postopek.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja