Julija je povprečna donosnost vseh skladov domačih in tujih družb za upravljanje znašala 2,11 odstotka, pri čemer so bili nekoliko bolj uspešni skladi tujih upravljalcev, saj so v povprečju pridobili 2,37 odstotka vrednosti.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Tudi sicer so julija najvišjo rast beležili skladi iz sektorja surovin in materialov (+ 5,23 odstotka). Najnižjo rast sredstev pa so beležili tisti skladi, ki sredstva vlagajo v delnice podjetij iz sektorja oskrbe (+ 2,42 odstotka) in osnovnih potrošnih dobrin (+ 2,35 odstotka).
Največjo izgubo pa so julija zabeležili skladi, ki sredstva vlagateljev investirajo v Indiji. V zadnjih mesecih so se med vlagatelji pojavile skrbi zaradi izjemno šibke rupije in znova naraščajoče inflacije v Indiji, kar se je odrazilo tudi na tečajih delnic indijske borze.
Družbe za upravljanje so julija beležile padec števila vlagateljev, in sicer za 646 na 425.605. Glede na podatke ATVP so vlagatelji sledili svetovnim trendom in se umikali iz obvezniških naložb, ki so jih večinoma usmerili v delniške sklade.