Slovenija

''Prepisovanje se splača''

STA / S.R.
2. 7. 2013, 10.53
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52
Deli članek:

V SDM so z ogorčenjem sprejeli novico o ustavitvi postopka za odvzem znanstvenega naziva predsednici vlade Alenki Bratušek.

SDS
Za odhod se je odločil tudi Andrej Čuš, ki je bil od leta 2011 do januarja 2015 predsednik podmladka stranke.

V podmladku SDS, Slovenski demokratski mladini (SDM) zelo obžalujejo takšno odločitev fakultete, saj je s tem "dala jasen signal študentom, da je prepisovanje in nenavajanje virov dovoljeno in nesankcionirano". Kot so zapisali, se "prepisovanje očitno splača, saj boste nagrajeni z mestom predsednika vlade".

V SDM menijo, da je to žaljivo tudi do vseh tistih študentov, ki so v preteklosti vestno in po pravilih napisali svoja diplomska, magistrska ali doktorska dela.

Po izvolitvi politika Ivana Svetlika za rektorja Univerze v Ljubljani je to po mnenju SDM naslednja v nizu škodljivih odločitev za slovenski visokošolski prostor. Slovenija se očitno ne nahaja samo v ekonomski in finančni krizi, ki se z dvigom DDV še poglablja, temveč tudi v krizi moralnih vrednot, kar povzroča krizo celotne zahodne civilizacije, so zapisali v SDM. Ponedeljkova "škandalozna" odločitev FDV pa je po njihovem mnenju nov dokaz temu.

V ponedeljek je senat FDV sprejel sklep o ustavitvi postopka za odvzem znanstvenega naslova Bratuškovi. Komisija za presojo pogojev za odvzem znanstvenega naziva je namreč ugotovila, da njeno magistrsko delo ni plagiat.

Senat FDV je namreč 8. aprila začel postopek ugotavljanja domnevnega plagiatorstva magistrske naloge. Pred tem pa je SDM 12. marca v DZ prinesel magistrsko nalogo Bratuškove skupaj z opombami, ki po njihovem mnenju dokazujejo plagiatorstvo. Na javni predstavitvi mnenj o plagiatorstvu, ki jo je 17. aprila pripravil odbor DZ za izobraževanje, so se strinjali, da je plagiat vsako posnemanje dela nekega avtorja. Slišati je bilo tudi, da so ukrepi sankcioniranja neustrezni in jih je treba nadgraditi.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja