Vendar to ne bo vojašnica v Ljubljani, ki je do lani nosila njegovo ime, ampak ena s krajevnim imenom, je Jakič pojasnil v intervjuju za STA, ki bo objavljen v nedeljo.
Nekdanji obrambni minister Aleš Hojs je lani ob dnevu državnosti pet vojašnic poimenoval po pripadnikih Teritorialne obrambe in zaposlenemu v eni od vojašnic, ki so življenje izgubili med osamosvojitveno vojno leta 1991, eno pa preimenoval v Vojašnico Slovenske Teritorialne obrambe. Vojašnica na obrobju Ljubljane, ki je do takrat nosila ime po Francu Rozmanu - Stanetu, je postala Vojašnica Edvarda Peperka.
Hojs je po Jakičevem mnenju storil napako, "ko je izbrisal enega narodnega heroja", komandanta Staneta. Obenem priznava, da je ljubljansko vojašnico preimenoval po prav tako zelo pomembnem borcu za svobodo, Edvardu Peperku, ki je leta 1991 izgubil življenje v Trzinu.
Vendar pa se ministru ne zdi prav, "da se briše nekatere ljudi, ki so se skozi zgodovino borili za samostojnost Slovenije". Katero vojašnico bo poimenoval po poveljniku Glavnega štaba narodnoosvobodilne vojske, ni razkril, zagotovo pa to ne bo vojašnica, ki je do lani nosila njegovo ime. "Če bi Vojašnico Edvarda Peperka ponovno poimenoval po Francu Rozmanu - Stanetu, bi storil podobno napako, kot jo je storil Hojs, in bi se spustil na raven, ki ni primerna za politika, da briše ali kakor koli menja," je pojasnil Jakič.
Preimenovanje vojašnice na obrobju Ljubljane je lani, predvsem v takratni opoziciji, sprožila precej nezadovoljstva. V SD so Hojsu očitali odpiranje ideoloških tem in zahtevali sklic nujne seje odbora DZ za obrambo.
Parlamentarni odbor za obrambo je Hojsa tudi pozval, naj razveljavi preimenovanje vojašnice in po Peperku imenuje katero drugo vojašnico, ki nosi krajevno ime. Hojs tega poziva ni upošteval, kar tudi ni bil dolžan.