Tovšakova, ki danes ni prišla na nadaljevalni predobravnavni narok, tako krivde ni priznala in se bo zanjo sojenje začelo sredi maja.
Zagovornik Tovšakove Boris Kanduti je za STA povedal, da krivde ni priznala, ker meni, da vsi očitki iz obtožnice niso točni. Ker obtožnice ni mogoče priznati delno ali kako drugače, temveč le v celoti, se je Tovšakova odločila, da je ne prizna.
Kot je še dejal Kanduti, pogajanja s tožilcem Stanislavom Pintarjem glede priznanja krivde in določanja višine kazni niso bila uspešna, saj je tožilec predlagal previsoko kazen. Po podatkih STA je tožilec za Tovšakovo predlagal šest let zapora, najvišja kazen za omenjeno kaznivo dejanje pa je do osem let zapora.
Med obdolženima sta bila še nekdanji odgovorni nadzornik gradbišča Rimske terme Karel Bogatin, nekdanji vodja gradbene operative Vegrada Marjan Volmajer in družba Rimske terme v stečaju. Vsi obdolženi in njihovi zagovorniki so ob začetku predobravnavnega naroka pred dvema tednoma potrdili, da se želijo s tožilcem sporazumeti o priznanju krivde.
V sporazumu, ki ga je danes prebrala sodnica Romana Gradič, se je Bogatin s tožilcem pogodil za 16 mesecev zaporne kazni, vendar mu v zapor ne bo treba, ker bo opravljal družbeno koristno delo. Volmajer pa se je sporazumel za šest mesecev pogojne kazni s preizkusno dobo enega leta. Rimskim termam pa zaradi stečaja ni mogoče izreči kazni.
Tožilec v omenjenem kaznivem dejanju Tovšakovi očita, da je tedanjega direktorja Rimskih term Maksa Brečka, ki je avgusta lani umrl, napeljala, da sta skupaj na podlagi ponarejene dokumentacije vložila zahtevo na gospodarsko ministrstvo za pridobitev 3,5 milijona evrov. Ta sredstva sta pridobila in porabila. Poleg tega jo obtožnica bremeni, da je del terjatev iz tega posla, ki pa sploh niso obstajale, prodala faktoring družbi Prvi faktor za 1,4 milijona evrov.
Specializirano državno tožilstvo je obtožnico vložilo oktobra lani, Vegrad pa je sodeloval pri prenovi Rimskih term, ki so bile zaprte od oktobra 1991 in so konec marca 2011 sprejele prve goste.