Najbolj obremenjeni mejni prehodi bodo Dragonja, Starod, Jelšane ter Gruškovje, povečan promet pa pričakujejo tudi na cestah Lesce-Bled, Koper-Šmarje-Dragonja ter Izola-Portorož.
Gorenjski policisti ob tem voznike pozivajo k pravilnemu razvrščanju v prometu, ki lahko reši življenje. Kot so zapisali na Policijski upravi Kranj, ni treba veliko, na sredini je treba pustiti prost samo pas za reševalne službe.
Vozila na voznem pasu se morajo razvrstiti na desno stran do robne črte, vozila na prehitevalnem pasu pa na skrajno levo stran do robne črte. V zastojih udeleženci ne smejo zapuščati svojih vozil, ne smejo se sprehajati po avtocesti ali igrati na njej, ne smejo obračati vozil, voziti vzvratno ali celo v nasprotni smeri. Trenutno zadnji v koloni udeležencev, ki še prihajajo za njim, na zastoj opozori s prižganimi smerniki, opozarjajo kranjski policisti.
Kot so še zapisali, drži, da v zastojih ostajajo večinoma tujci, kar pa ne pomeni, da se v tujini kaj takega ne more zgoditi tudi nam. Takrat je vedno potrebno ravnati zbrano in se pravilno ustaviti in razvrstiti, kar pomembno skrajša čas zapor na avtocestah v nesrečah in zagotavlja najhitrejšo pomoč interventnih služb.
V reševanju pa ne gre vedno samo za nesreče. Možna so tudi posredovanja reševalnih služb v zastojih zaradi zdravstvenih težav udeležencev ali zaradi obvoza, če na primer vzporedne ceste niso prevozne, so še zapisali na PU Kranj.
Na gorenjski avtocesti se je sicer letos zgodilo že preko 70 prometnih nesreč, največ zaradi neprilagojene hitrosti in nepravilne vožnje po prometnem pasu. Prekoračena hitrost na avtocesti pa je na prvem mestu tudi pri ukrepih gorenjskih policistov. Letos je bilo prehitrih že okoli 500 voznikov, so še sporočili s kranjske policijske uprave.