Z njo bodo počastili dvajseto obletnico premiere filma Titanik. Predvajali jo bodo decembra. V njej bodo Cameron in skupina najboljših svetovnih strokovnjakov z različnih področij razpravljali o dvajsetih letih novih odkritij. Titanik je prislužil več kot milijardo dolarjev, dobil enajst oskarjev ter Leonarda DiCapria in Kate Winslet izstrelil v hollywoodsko prvo ligo.
»Ko sem napisal scenarij za Titanik in se odločil za režijo, sem želel, da bi bila vsaka podrobnost kar najbolj natančna, videli naj bi vsak grozljiv trenutek zadnjih ur ladje,« je zapisal v izjavi. »Ustvarjal sem živečo zgodovino. Moral sem vse storiti prav iz spoštovanja do mrtvih in zaradi njihove zapuščine. Ampak ali mi je uspelo? Zdaj bom to ocenil z National Geographicom, najnovejšimi raziskavami, znanostjo in tehnologijo.«
Med strokovnjaki bodo Robert Ballard (ki je odkril razbitine Titanika), Parks Stephenson (zgodovinar, avtor dokumentarcev in raziskovalec), Don Lynch (zgodovinar in pisatelj) in Ken Marschall (vizualni zgodovinar in avtor največjih umetniški del, povezanih s Titanikom). Ekipa bo ugotavljala točnost nekaterih najbolj nepozabnih trenutkov filma in gledalcem ponudila posodobljeno interpretacijo, zakaj se je 14. aprila 1912 ladja dejansko potopila. Uporabili bodo nove podvodne posnetke, računalniško simulacijo in znanstvene raziskave ter pregledali razbitine. Cameron bo gledalcem predstavil tudi svoje osebno potovanje med snemanjem filma.
»Titanik je bil zagotovo najbolj ambiciozna produkcija svojega časa – najbolj zahtevna, in raziskovanje je bilo izčrpavajoče. Posledice vsega so vidne še danes. S filmom James občinstva ni le popeljal v epsko romanco, ponovno je tudi prebudil zanimanje za ta trenutek v zgodovini in odprl mnoga vrata raziskavam,« je povedal Tim Pastore, programski vodja National Geographica. »Z novimi raziskavami si bomo, glede na to, kar vemo danes, ponovno ogledali Titanikove zadnje ure in ponudili nov pogled na to, kaj se je zgodilo tiste usodne noči.«