In prevarant, ki je “glavni junak” te zgodbice, spada v kategorijo malih nepridipravov. Na delu je bil včeraj. Bil je tako dober, da je kljub močni pripeki opoldne stopil do stanovalke na Tugomerjevi ulici v Ljubljani. Pozvonil je in se predstavil kot serviser – vodovodar. Preveriti da mora, če v stanovanju pušča voda.
Stanovalka ga je spustila v svoje prostore in nestrpno čakala na njegovo ugotovitev. “Vodovodar” je opravil svoje delo in ji za “preverjanje” zaračunal sedem evrov. Stanovalka pa ni imela pri sebi toliko gotovine. Ponudila mu je tri evre in naš junak jih je sprejel ter vzel pot pod noge.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Kako ugodna kupčija, bi si lahko mislila stanovalka, če ne bi kaj kmalu posumila, da bi lahko šlo za prevaranta. Mar vodovodar sploh ni bil vodovodar, temveč kakšen pridanič, ki je celo stikal po stanovanju hlepeč po dragocenostih? Poklicala je policiste in opisala "vodovodarja". Naš "junak" je star okoli 40 let, nizkorasel, le kakšnih 160 centimetrov meri v višino, temnih las in bradat. Oblečen je bil v sive kratke hlače in temno majico, s seboj pa je imel temen nahrbtnik.
Policisti nadaljujejo z delom v smeri sumov kaznivega dejanja goljufije. Ob tem pa občanom svetujejo, "da preverijo osebo, ki pride na dom in se izdaja za delavca nekega podjetja/službe. Na vpogled naj zahtevajo identifikacijsko izkaznico, preverijo na dotičnem podjetju za katerega se izdaja ipd., osebo naj imajo ves čas pod nadzorom in dejansko spremljajo njegovo početje. Še bolje pa je nikogar spuščati v stanovanje/domove, če sami niso dejansko naročili servisa oziroma da so prepričani, da ni potrebno nobeno (interventno) popravilo v njihovem domu."