Drug prevoz si je moral poiskati tudi voznik, ki je včeraj dopoldan na Koroški cesti v Kranju pijan (0,73 mg/l) in brez vozniškega dovoljenja vozil neregistriran avtomobil. Avtomobil so policisti zasegli, prav tako obe registrski tablici. Ena je bila ukradena. Voznika so policisti izločili iz prometa, proti njemu pa še vodijo postopek. Moški se je s kraja odpeljal s taksijem, kar bi sicer lahko storil že prej.
Še en moški pa je bil včeraj preveč pijan, da bi sploh sedel na motor
Občani so ga v Škofji Loki našli ležati na cesti, poleg njega pa še motor. Sklepali so, da je v motorista nekdo trčil in ga hudo poškodoval, a se je izkazalo, da je bil le preveč pijan, da bi stal.
Globe za vožnjo pod vplivom alkohola so različne
Gibljejo se od 300 eurov s 4. kazenskimi točkami do 1.200 eurov in 18. kazenskimi točkami, kar pomeni tudi prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja.
Po prometnem zakonu iz leta 1988 pa je bilo nekoliko drugače. Tudi takrat voznik ni smel voziti niti začeti voziti vozila v prometu, če je bil pod vplivom alkohola, za kar pa je bila določena samo ena vrednost. Takrat je bila ta meja postavljena pri 0,5 promilih alkohola (danes 0,24 mg/l), globa za prekršek pa je znašala med 40.000 in 200.000 dinarji. Vozniku se je izrekel tudi ukrep prepovedi vožnje za čas od treh mesecev do enega leta.
Če pa je bila s prekrškom povzročena nevarnost za udeležence ali prometna nesreča pa je bila kazen višja, ins. od 50.000 do 250.000 dinarjev ali zapor od 30 do 60 dni in prepoved vožnje. Kdor pa je pod vplivom alkohola vozil brez veljavnega vozniškega dovoljenja in je bil za ta prekršek kaznovan v zadnjih dveh letih mu je grozil zapor od 15 do 60 dni. Enake sankcije so veljale tudi za vožnjo brez veljavnega vozniškega dovoljenja.
Ne glede na sankcije, se vožnji pod kakršnim koli vplivom alkohola raje odpovejte. Pa ne zaradi »groženj« s kaznimi ampak zaradi življenj, ki jih s takih početjem ogrožate.