Črna kronika

Roparja bank v Kranjski Gori in Izoli priznala krivdo

M.J.
15. 6. 2015, 12.10
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.57
Deli članek:

Na koprskem okrožnem sodišču se je sklenila pot roparjev bank v Kranjski Gori in Izoli iz začetka leta. Italijana Sergio Oldrati in Daniele Zoppeti sta na današnjem predobravnavnem naroku pristala na sporazum o priznanju krivde ter na zaporno kazen sedmih let in desetih mesecev oz. petih let in desetih mesecev, kolikor je predlagalo tožilstvo.

Arhiv Svet24

Italijana so na sodišče pripeljali iz pripora, kjer sta pristala po neuspelem ropu v Izoli februarja letos. Oseminpetdesetletni Oldrati in 49-letni Zoppetti, oba z območja Bergama, sta rop načrtovala in iz trezorja izolske banke odnesla več kot 50.000 evrov, vendar so ju policisti prijeli že po nekaj metrih, so kmalu po prijetju pojasnili na policiji. Kasneje so policisti ugotovili, da sta Italijana pred tem januarja zagrešila tudi rop banke v Kranjski Gori.

Na današnjem predobravnavnem naroku sta Italijana sklenila sporazum s tožilstvom o priznanju krivde. "Zadovoljna sem, da smo sklenili sporazum, da se bo postopek takoj končal, saj dokazi so bili jasni," je po naroku ocenila okrožna državna tožilka Polona Veberič.

S sporazumom so se tako dogovorili, da se Oldratiju izreče enotna kazen sedmih let in desetih mesecev zapora, Zoppettiju pa enotna kazen petih let in desetih mesecev zapora. Poleg ropov so Oldratiju očitali še nekaj kaznivih dejanj ponarejanja listin, obema pa poleg tega še uporabo ukradenega vozila, s katerim sta izvršila rop, je navedla tožilka.

PAPIR_shutterstock_1418237465

Izpostavljeno

Trajnost v papirni industriji

Nista pa roparja pripoznala premoženjskega zahtevka Gorenjske banke v višini dobrih 55.000 evrov. "Denarja nimava," sta pojasnila sodniku Mateju Štrosu.

Oba sta sicer stara znanca italijanskih organov pregona. "Oba sta še vedno begosumna, oba sta ponovitveno nevarna. Danes je sodnik prebral izpisek iz kazenske evidence. Za prvoobtoženega je ta kar zajeten," je Veberičeva utemeljila zahtevo za podaljšanje pripora. Kot je navedel Štros, so zgolj stroški prevoda spisa sodišče stali 725 evrov.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja