Tudi današnji narok je minil brez vabljenih prič, ki naj bi na sodišče prihajale nekaj naslednjih petkov. Pred tednom dni so prebirali odredbe slovenjgraškega sodišča, ki je sprva vodilo primer, in specializiranega državnega tožilstva ter prebirali poročila o tajnem opazovanju, danes pa nadaljevali s polsušanjem prisluhov, v katere so se ujeli Tovšakova in ostali soobtoženi.
Od sedmerice obdolženih, ki ji specializirano državno tožilstvo očita nedovoljeno dajanje in prejemanje daril pri posredovanju tujih delavcev za projekt Teš 6, sta se naroka udeležila le Metka Karner Lukač in Aleš Mak. Poleg tega ni bilo niti vseh odvetnikov. Sodnica je zato nekatere od obdolženih, da bi lahko danes končala s poslušanjem telefonskih prisluhov, začasno izločila iz postopka.
Kot kaže, kljub informacijam s prejšnje obravnave ni prišlo do dogovora Tovšakove o priznanju krivde, ki naj bi bil tik pred zaključkom. Pa tudi sicer je tožilec Luka Moljk medijem pojasnil, da do dogovora lahko pride najpozneje do začetka glavne obravnave, nato pa obdolženemu ostane le še priznanje krivde pred sodiščem. Tovšakova je tako možnost za dogovor že zamudila.
Več kot leto dni po tem, ko so na mariborskem sodišču prvič izvedli predobravnavni narok zoper obtožene v zadevi Teš 6, so decembra lani vendarle uspeli začeti tudi glavno obravnavo. Tovšakova je doslej sicer tako kot tudi ostalih šest soobtoženih krivdo zavračala. Na predobravnavnem naroku ji je tožilstvo v zameno za priznanje sicer ponudilo 15 mesecev zapora in 12.000 evrov denarne kazni.
Krivdo za očitana kazniva dejanja pa sta že avgusta 2013 na predobravnavnem naroku priznala zastopnik poljskega podjetja Remak Marek A. Konfisz in Aleš Pangerc, ki sta bila obsojena vsak na leto dni zapora. Tovšakova, Uroš Plankar, Aleš Mak, Marjetka Karner Lukač, Darka Rudolf, Matjaž Tovšak in Monika Mravljak so krivdo in s tem ponujene kazni tožilstva zavrnili, nato pa se je predobravnavni narok zavlekel, ker je obramba neuspešno zahtevala izločitev po njihovem nezakonito pridobljenih dokazov.