Tožilstvo meni, da nezakonito premoženje Bračka, Kaiserjeve in obeh podjetij znaša dobrih 1,8 milijona evrov. Tolikšna razlika naj bi nastala med uradnimi prihodki in dejanskim premoženjem, razkrila jo je finančna preiskava, ki je zajela obdobje od leta 2003. Kaiserjeva kot drugotožena stranka se je znašla v postopku, ker je bila po mnenju specializiranega tožilstva v spornem času Bračkova zunajzakonska partnerica. Tik pred zdajci je vstopila v pravdni postopek kot stranski udeleženec NLB, in to na strani toženih strank. NLB je namreč odobrila dva kredita za izgradnjo stavbe in opremo lokala Lolita in Akoya v lasti podjetja Legitimus. Enega izmed kreditov je kreditojemalec zavaroval s stanovanjem v lasti Kaiserjeve.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Komu bo sodišče dalo prav, bodo vpleteni izvedeli čez približno mesec dni.
Po nekaj že opravljenih obravnavah na gospodarskem oddelku ljubljanskega okrožnega sodišča, ki se jih prvotoženi Bračko ni udeležil, je včeraj končno prestopil prag in pojasnjeval finančno poslovanje, kakor tudi zasebno življenje. Po njegovih besedah s Kaiserjevo nikoli ni živel skupaj. Z njo je prekinil intimno razmerje pred šestimi leti, ko je njuna hčerka dopolnila pol leta. Veza pa se je sfižila zaradi propadle investicije v gostinstvo. Bračko je še zatrdil, da mu je nekdanja partnerica posodila denar za nakup dveh avtodvigal, on pa ji je vračal po svojih finančnih zmožnostih.
Sodišče ga je še podrobno spraševalo glede najema kreditov in o tem, s čim vse se je preživljal. Prvotoženi je pojasnil, da je najel namenski kredit za gostinske posle, pri enem kreditu pa je bila porokinja Kaiserjeva, ki je zastavila svoje stanovanje. Za ta korak se je odločila, ker je menila, da bo investicija v gostinstvo dobičkonosna. Žal se potem to ni zgodilo.
Aleš Bračko: "S posojanjem dveh avtodvigal sem zaslužil po petnajst tisoč evrov na mesec, za obrok kredita pa sem dal devet tisoč evrov."
K propadu posla je botrovalo več dejavnikov, med njimi dejstvo, da je davčni urad ugotovil, da niso poravnane davčne obveznosti pri nakupu avtodvigal. Z oddajanjem v najem avtodvigal je po besedah Bračka sicer zaslužil po 15 tisoč evrov na mesec, od zneska je poravnal mesečni obrok v višini devet tisoč evrov. Poleg tega so organi pregona zoper njega sprožili preiskavo zaradi suma trgovine z ljudmi in v njenem okviru potrkali na vrata stanovanja Kaiserjeve, kjer so našli pištolo. Bračko je zatrdil, da nevarno orožje ni njegovo. Po hišni preiskavi pa je takoj samoiniciativno zaprl lokal Lolita.
Sodnika je še zanimalo, od kod razlika med višino odobrenega bančnega kredita in tožbenega zahtevka. Prvotoženi je pojasnil, da so po končanem objektu dali izdelat cenitev poslovne stavbe skupaj z obema lokaloma. Cenilec je nepremičnino ocenil na 1,6 milijona evrov, kar so zapisali v knjigovodsko knjigo. Po njegovem je tožilstvo na podlagi te ocene cenilca in na podlagi zastavljenega stanovanja postavilo 1,8 milijona evrov vreden tožbeni zahtevek.