Izpostavil pa je, da se ne zmanjšuje število posiljenih žensk v zakonskih zvezah, ki se zaradi sramu in predsodkov v družbi redko odločajo za prijavo nasilja v družini. Po njegovi oceni težke gospodarske razmere dodatno povečujejo nevarnost za nasilje v družini.
Glas Slavonije je na svoji spletni strani poročal, da je bilo v zakonskih zvezah v preteklem desetletju posiljenih več tisoč žensk, a je tovrstna kazniva dejanja težko dokazati na sodišču.
Na Hrvaškem ni natančne statistike, koliko je bilo posiljenih žensk v zakonu ali partnerskih zvezah. Nekatere raziskave, ki so jih nevladne organizacije izvedle pred leti, so pokazale, da je slaba petina žensk potrdila, da so jih njihovi partnerji posilili ali skušali posiliti. Domnevajo, da na Hrvaškem posilstvo v družini prijavi le ena od 15 žensk. Žrtve nasilja v družini pa so v manj kot desetih odstotkih primerov tudi moški.
Na torkovi konferenci so izpostavili potrebo, da bi Hrvaška čim prej ratificirala konvencijo Sveta Evrope proti nasilju nad ženskam in v družini.
Predsednik sabora Josip Leko je izrazil prepričanje, da bo Hrvaška to storila kmalu in spomnil, da je hrvaška zakonodaja na tem področju že usklajena s pravnim redom Evropske unije.
Na konferenci so še spomnili, da je bilo posebej dramatično nasilje nad ženskami med vojno na Hrvaškem, ko so bila posilstva tudi način boja in izvajanja etničnega čiščenja.