Svojci omenjenih žrtev za odgovorne označujejo Občino Sevnica, Holding slovenske elektrarne, družbo Hidroelektrarne na spodnji Savi (HESS), krško podjetje Infra, CGP Novo mesto, Zavarovalnico Triglav in izposojevalca čolnov Milana Jamnika, ki so ga ovadili že v okviru redne policijske preiskave, državno tožilstvo pa je njegovo ovadbo zavrglo leta 2009. Kot menijo svojci, naj bi bili za nesrečo krivi tako organizatorji omenjenega spusta po Savi kot tudi navedeni investitorji in izvajalci del.
V dogodku, ki se je začel kot čolnarski izlet, 3. julija 2008 pa se je na prelivnih poljih hidroelektrarne Blanca končal kot tragična nesreča, se je smrtno ponesrečil tudi tedanji sevniški župan Kristijan Janc.
Vodja poslovnega sektorja družbe HESS Gorazd Pozvek je za STA podatke o tožbi potrdil in povedal, da je sodišče januarja zaslišalo več prič, v nadaljevanju postopka pa naj bi imenovali izvedence. Sodišče naj bi tožbeni postopek predvidoma končalo do konca leta, je dodal.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Sicer so v družbi HESS prepričani, da tožba ni utemeljena, je še povedal Pozvek, direktor krške Infre Vojko Sotošek pa je za STA ocenil, da njihova družba za omenjeno nesrečo ni odgovorna.
V dogodku, ki se je začel kot čolnarski izlet, 3. julija 2008 pa se je na prelivnih poljih hidroelektrarne Blanca končal kot tragična nesreča, se je smrtno ponesrečil tudi tedanji sevniški župan Kristijan Janc. Njegov naslednik Srečko Ocvirk pa ocenjuje, da je verjetni vzrok tožbe nejasnost o tem, kdo je sploh pripravil omenjeno čolnarjenje. Sodišču sicer zaupa in čaka na njegovo presojo, je še povedal za STA.
Kot je znano, so krški policisti septembra 2008 na okrožno državno tožilstvo v Krškem oddali poročilo o preiskavi nesreče na hidroelektrarni Blanca. Za nesrečo na prelivnih poljih niso našli elementov kaznivega dejanja, zaradi neprimernosti opreme pa so ovadili 50-letnika iz Sevnice.