Zdravje
S pravimi vitamini smo pripravljeni na jesen!
Da se zavarujemo pred jesenskimi boleznimi, se prehranjujmo čim bolj v skladu z letnim časom, uživajmo sezonska živila in telo krepimo z antioksidanti, vitamini in minerali.
Čudežna moč rastlin po izročilu naših babic
Človek je bil od nekdaj povezan z naravo in je v njej tudi našel rešitve za svoje zdravstvene težave. Že od začetka človeštva je preizkušal in se učil, katere rastline in njihovi deli mu lahko pomagajo pri določenih težavah in kako jih pripraviti, da bodo imeli najboljši učinek. Tisočletja uporabe rastlin in njihovih izvlečkov so danes podkrepljena z znanstvenimi in kliničnimi raziskavami ter združena v vedo o zdravljenju z rastlinami ‒ fitoterapijo.
Dnevnik, za bolnice, ki se prvič srečujejo z diagnozo
V Sloveniji je od letos dalje za bolnice, ki se prvič srečujejo z diagnozo rak dojk, na voljo tudi poseben vodnik, dnevnik Nekaj mojega.
Zdrava prehrana in redna telesna dejavnost
Številne raziskave so že pokazale, da lahko zdrav način življenja pomaga pri zmanjševanju tveganja za razvoj raka dojk. Bodite preventivni in sledite smernicam zdravega načina življenja.
Zavedati se moramo pomena samopregledovanja
Smo sredi rožnatega oktobra, meseca, ko se številni zdravniki, združenja in organizacije trudijo čim bolj ozaveščati o raku dojk. Zgodnje odkrivanje rakavih bolezni je pomembno za uspešno in manj obremenjujoče zdravljenje, manj poznih posledic in zmanjševanje umrljivosti.
Pozdravite svoja jetra in razstrupite svoje telo
Ali veste, da so pegasti badelj uporabljali že v antični Grčiji in Rimu? Takrat so ga predpisovali pri težavah z zbadanjem v rebrih, boleznih vranice, malariji, migreni … Danes velja za najbolj preučeno in dokumentirano zelišče za zdravljenje bolezni jeter. Veste, zakaj?
Nerazumljive bolečine so lahko posledica brazgotine
»Vsaka brazgotina pri človeku pusti posledice, ki niso le estetske, temveč tudi psihične in fizične narave, ter najrazličnejše bolečine, ki se jih niti ne zavedamo,« pravi diplomirana fizioterapevtka Mateja Breben.
Ni treba, da hrbet boli!
Poleti nas ščipa, ker smo aktivni od jutra do večera, pozimi pa, tako se radi opravičujemo, zaradi nižjih temperatur in ležernega življenja.
Ne spreglejte stranskih učinkov vaših zdravil
Se kdaj vprašate, kakšne stanske učinke ima zdravilo, ki vam ga je predpisal zdravnik ali ste si ga morda sami kupili v prosti prodaji?
Začimba z Daljnega vzhoda, ki krepi in zdravi
Kurkuma velja za izjemno cenjeno začimbo na svetu, pomembno vlogo ima tudi v kulinariki. Ni namenjena zgolj popestritvi okusa, temveč se uporablja tudi zaradi blagodejnih vplivov na zdravje.
Bombažne maske redno perite in sproti razkužujte
Spadate tudi vi med tiste, ki so zaščitno masko za enkratno uporabo zamenjali za bombažno s čudovitim vzorcem, ali pa ste masko izdelali kar sami? Če ste odgovorili pritrdilno, kdaj ste jo nazadnje oprali in razkužili?
11 let po diagnozi raka dojk postala mamica
Tanja Španić, predsednica Združenja Europa Donna Slovenija in predsednica evropske zveze, je danes prvič postala mamica.
Utrujeni? Morda ni kriva samo jesen
Jesen je prinesla krajše, bolj sive dneve. Se vam zdi, da tudi vi ostajate čedalje bolj brez energije? Morda vzrok tiči v vaših preobremenjenih jetrih in je zaspano vaše celo telo.
Novo zaskrbljujoče odkritje v zvezi s koronavirusom ali zgolj nepotreben strah?
Bil naj bi še bolj robusten, kot pa smo mislili. A le v ugodnih razmerah?
Kako se vesti na obisku pri bolniku z demenco?
Svojci lahko osebi z demenco pomagajo na različne načine: prihajajo na redne obiske ter ji nudijo družbo in pogovor, ali jo za en dan peljejo na izlet v naravo.
So čezmerno poraščene samo noge?
Poznamo več vrst hipertrihoze in različnih vzrokov zanjo.
Jutranje navade vas lahko stanejo zdravja
Če vsako jutro začnete s stresnim prebujanjem, pitjem kave in celo cigareto, lahko te navade vplivajo na vaše zdravje in počutje. Morda je čas, da jih spremenite.
Težave z modrostnimi zobmi - izdreti ali ne?
Zgornji in spodnji modrostni zob oziroma tretji molar je zadnji zob zobne vrste, ki tudi zadnji izraste, številnim ljudem šele po 30. letu.
Hrustljavi sadeži za sijoče lase in polt
Listje na drevesih spreminja barvo, iz omar vlečemo puloverje, zrak pa postaja vse bolj svež in hrustljav … tako kot jabolka. Ta so ena najboljših stvari, ki nam jih prinaša jesen.
Stres in neprespanost počasi načneta zdravje
Delovanje vašega imunskega sistema je zelo odvisno od življenjskega sloga. Morda telo trenutno še zmorete takšen tempo, kaj kmalu pa bodo bolezni tu. Kaj storiti?
Simbolika rožnate - skrb za zdravo telo naj postane dnevna navada
Blagovna znamka Zala se rožnatemu oktobru, mednarodnemu mesecu osveščanja o raku dojk, pridružuje z večletno ambasadorko Tjašo Kokalj Jerala. Mesec oktober bodo v sodelovanju z Združenjem Europa Donna Slovenija namenili zgodbam žensk, ki so prebolele raka dojk ali rodil ali pa so v proces prebolevanja raka pri ženskah vpletene osebno ali strokovno.
Za lepo kožo v zrelih letih poskrbimo že zdaj
Zagotovo ste za številne že slišali, pa vendar: katere so tiste lepotne navade, ki jih morate upoštevati že danes, da bo vaša koža ostala vitalna tudi čez nekaj let?
Preprečimo inkontinenco
Kako zelo so pomembne, se zavemo šele takrat, ko gre kaj narobe. In če so mišice ohlapne »tam spodaj«, gre lahko marsikaj narobe.
Pokurimo kilograme kar mimogrede!
Pika na i popočitniški dieti je telovadba. Ni se vam treba vpisovati v fitnes z visoko članarino niti ne potrebujete nenavadnih športnih rekvizitov.
Kako prepoznamo in zdravimo izgorelost
Poznate občutek, ko se dolgotrajni, kronični utrujenosti, ki ne izzveni niti med daljšim dopustom, pridružijo še občutek tesnobe, panični napadi, izguba motivacije in nihanje razpoloženja?