Zdravje
Manj seksa, ožja nožnica?
Kadar govorimo o zdravju, se srečujemo z najrazličnejšimi miti, ki nam povzročajo skrbi, čeprav zanje sploh nismo prepričani, ali res držijo.
Ženska pri 18. šteje 144 let
Najstarejše dekle s Filipinov je praznovalo osemnajsti rojstni dan.
Poletne pasti za živila
Topli dnevi, ki nas božajo v poletnih mesecih, prinesejo s seboj tudi nekaj težav. Opozorilo, ki ga je pametno upoštevati, je zagotovo previdnost pri shranjevanju hrane.
Astma pri otrocih
Kitajska zdravnica dr. Lu Li tokrat svetuje pri težavah, ki jih ima 12-letnik zaradi astme.
Kitajska zdravilna goba bi lahko pomagala pri hujšanju
Goba, ki jo v tradicionalni kitajski medicini uporabljajo že stoletja, je upočasnila pridobivanje teže pri živalih, so razkrili raziskovalci s Tajvana. To po mnenju raziskovalcev, ki so študijo opravili na miših, pomeni, da bi gobo, tudi v Sloveniji znano ganodermo lucidum, lahko morda v prihodnosti uporabili za zdravljenje debelosti.
Zaradi pretesnih kavbojk pristala v bolnišnici
Avstralka je morala poiskati zdravniško pomoč v bolnišnici, potem ko zaradi pretesnih kavbojk ni mogla več hoditi. V tesnih kavbojkah je namreč veliko čepela, ko je sorodniku pomagala pri selitvi. Ko se je skozi park vračala domov, so ji noge začele hrometi in je padla po tleh, danes pišejo avstralski mediji.
Resnice o zdravstvenih mitih
Kortizon je strup in ne sme se pogrevati gob. Je to res? Ti in drugi miti krožijo med nami kot nekakšno izročilo naših babic. Toda če je v nekaterih zrno resnice, so lahko drugi zastareli ali preprosto ne držijo. Katere torej lahko odmislite in kateri so resnični?
Samo v tem letu umrlo več kot 10 novorojenčkov
V univerzitetni klinični bolnici Mostar je od začetka leta umrlo že deset dojenčkov. Pri sedmih izmed teh je bila najdena bakterija klebsiella.
VIDEO: Ko se je zlomila, ji je na pomoč priskočil pes
Ženska z aspergerjevim sindromom je pred približno dvema tednoma na spletu objavila videoposnetek, v katerem se spopada z depresijo.
VIDEO: Kajenje šiše 450-krat bolj nevarno od kajenja cigaret
Kadi vsak četrti Slovenec, vse več mladih pa kadi vodno pipo. Kajenje šiše pa je mnogo bolj nevarno od kajenja cigaret.
Osnove kitajske tradicionalne medicine
Dr. Lu Li že dalj časa redno svetuje našim bralcem, ki imajo konkretne težave. Tokrat pa izjemoma predstavlja splošne lastnosti kitajske tradicionalne medicine.
Dermatologi opozarjajo na nevarnost prekomernega izpostavljanja sončnim žarkom
Ob dnevu zaščite pred soncem, ki ga obeležujemo danes, dermatologi opozarjajo na pomen zavedanja o škodljivosti prekomernega izpostavljanja sončnim žarkom in nujnost spoštovanja zaščitnih ukrepov. Poudarjajo, da varno sončenje ne obstaja, pred soncem pa se moramo na različne načine zaščititi tudi med vsakodnevnimi in športnimi aktivnostmi.
Danes obeležujemo svetovni dan krvodajalstva
Danes obeležujemo svetovni dan krvodajalcev. Letošnja osrednja tema je zahvala krvodajalcem, ki z darovanjem krvi vsakodnevno rešujejo življenja. S pomočjo gesla Daruj rade volje, daruj pogosto. Darovanje je pomembno, želijo v Rdečem križu Slovenije (RKS) spodbuditi čim več ljudi k prostovoljnemu in rednemu darovanju krvi.
Zakaj je boljša preventiva kot kurativa
Kaj pomeni preventivni pregled in terapija v tradicionalni kitajski medicini in na kaj morate biti pozorni pri izbiri zdravnika. Tokrat dr. Lu Li predstavlja nekaj konkretnih primerov iz svoje prakse in svetuje, na kaj bodite pozorni, ko se odpravite h kitajskemu zdravniku.
Dermatologi vabijo pod senčnik
Te dni poteka Dan zaščite pred soncem, ki ga že 7. leto pripravlja Združenje slovenskih dermatovenerologov s partnerico – blagovno znamko Eucerin. Letos bo akcija potekala v Ljubljani, Mariboru, Kranju, Kopru in Novem mestu. Tam bodo mimoidoči lahko spoznali lokalne dermatologe in ambasadorko letošnjega projekta Sabino Gosenca, ki so ji pri rosnih 25 letih odkrili maligni melanom.
Njegove metode naj bi potrdili na onkološkem inštitutu, čeprav oni o tem ne vedo nič
Svetovno znani zdravilec Zdenko Domančić pravi, da je njegove metode zdravljenja raka z bioenergijo z raziskavami potrdil tudi onkološki inštitut. Tam tega ne potrjujejo.
Ostanite vitki - za zmeraj!
Le katera od nas ne pozna boja s kilogrami. Saj veste – tistega, ko se odločite, da boste tokrat res izgubili nekaj kilogramov, pa tistega, ko zbirate moč, da si po slastnem kosilu ne privoščite še slastnega sladoleda, pa tistega, ko se prepričujete, da danes pa res morate na pilates, ker že prejšnji teden niste šli …
Prihajajo nova zdravila proti holesterolu
Svetovalni odbor znanstvenikov ameriške Uprave za hrano in zdravila (FDA) je priporočil zeleno luč za prodajo nove vrste zdravila proti slabemu holesterolu, ki nima takih stranskih učinkov, kot zdravila, ki so trenutno v uporabi. Danes bo isti odbor odločal še o podobnem novem zdravilu drugega proizvajalca.
Ali veste, kaj je v pecilnem prašku?
Ste se že kdaj vprašali, kaj vsebuje pecilni prašek? Pri Zvezi potrošnikov Slovenije (ZPS) pravijo, da je večina pecilnih praškov sestavljena iz natrijevega hidrogenkarbonata (soda bikarbona) in različnih kislin ali kislih soli.
Premalo spanja lahko poveča tveganje za razvoj Alzheimerjeve bolezni
Pomanjkanje spanja povzroča podočnjake in razdražljivost, a po novo opravljeni študiji vpliva tudi na razvoj Alzheimerjeve bolezni – najpogostejše oblike demence v razvitem svetu.
Preventiva je zelo pomembna za zdravje
Naša stalna svetovalka dr. Lu Li tokrat ne odgovarja na konkretno težavo bralca, pač pa zaradi izkušenj, ki si jih je nabrala v tem letu, kolikor časa dela v Sloveniji, opozarja na to, kako pomembna je za naše zdravje preventiva. Tradicionalna kitajska medicina v nasprotju z našo, zahodnjaško, namreč reagira tudi na najmanjše simptome, tako da prepreči razvoj bolezni že na začetku.
Ne izpostavljajte se vročini!
Konec tedna se bo nadaljevalo sončno vreme, s temperaturami okoli 30 stopinj. Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) svarijo pred škodljivimi posledicami vročine za zdravje, ki pa jih je z upoštevanjem nekaj napotkov mogoče preprečiti.
Uživanje placente za koristi novopečenih mamic brez znanstvene podlage
Uživanje lastne placente po porodu je sicer precejšen trend, a znanstveniki opozarjajo, da morebitne koristi novopečenih mamic nimajo znanstvene podlage
Imamo slab zrak in odnos do pitne vode
Evropsko poročilo o okolju SOER 2015 kaže, da so evropska prizadevanja za čistejše okolje uspešna. V Sloveniji je okolje v primerjavi z drugimi evropskimi državami na splošno bolje, a nas čaka še nekaj izzivov, je ob predstavitvi poročila dejal direktor Arsa Joško Knez. Izpostavil je onesnaženost zraka s trdimi delci in odnos do virov pitne vode.
UKC Ljubljana: Lahko bi olajšali bolečine pacientom, pa tega ne želijo
Zdravniki in medicinske sestre UKC Ljubljana želijo zaradi učinkovitosti uporabljati olja in mazila za celjenje ran, a uporabo jim preprečuje vodstvo kliničnega centra. Dobavitelj ga zato zdravnikom dobavlja kar zastonj.