Skozi kampanjo pozivanja ljudi, naj postanejo krvodajalci, bodo izpostavljali zgodbe posameznikov, ki jih je rešila darovana kri, pojasnjujejo na RKS. Promovirati želijo redno prostovoljno in neplačano krvodajalstvo, pa tudi dvigniti zavedanje ljudi, da je redno krvodajalstvo potrebno, ker imajo krvne komponente kratko dobo uporabnosti.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Ob letošnjem svetovnem dnevu v RKS opozarjajo tudi na pomen zdravja krvodajalcev in kakovosti njihove oskrbe, ki sta po njihovo kritična dejavnika pri zagotavljanju predanosti in pripravljenosti za redna darovanja. Ministrstvo za zdravje želijo prepričati, da zagotovijo zadostne vire za zagotavljanje kakovostne oskrbe krvodajalcev.
Že minuli teden smo sicer v Sloveniji obeležili slovenski dan krvodajalstva, ob katerem so leto počastili tudi 70 let, odkar je zaživela transfuzijska dejavnost v Sloveniji. V Sloveniji na leto zberemo 45.000 litrov krvi, kar pomeni, da se na leto odzove do 100.000 krvodajalcev. Krvodajalstvo, ki je v Sloveniji prostovoljno, brezplačno in anonimno, ostaja najbolj množična solidarnostna akcija.