Novice / Gospodarstvo
Naložba v študij je naložba za življenje
Z oktobrom smo vstopili v novo študijsko leto in čeprav natančno število vseh vpisanih študentov še ni znano, sodeč po večletnih podatkih Statističnega urada študentska populacija upada. Razlogov za upad števila študentov je več, med njimi pa so vsekakor in vedno bolj tudi finančni stroški, ki jih študij vsako leto znova predstavlja.
Nick Bicanic: Prihodnosti se ni treba bati
Serijski podjetnik iz Silicijeve doline Nick Bicanic se je rodil na Hrvaškem, odraščal v veliki Britaniji, trenutno pa ustvarja v ZDA.
Razširite svoj portfelj z osnovnimi koraki
Začela bom kar z Yogi Berro. Poznavalci ameriškega baseballa bodo zagotovo vedeli kdo je, in da je bil eden najboljših lovilcev v zgodovini baseballa, ki je nekoč izjavil: »Če ne veste, kam greste, bi morali biti previdni, saj se lahko zgodi, da ne pridete tja«.
Slovenija želi postati vodilna blockchain destinacija v Evropi
Vlada je sporočila, da si bo prizadevala, da bo Slovenija postala najbolj prepoznavna blockchain destinacija v EU.
Varčevalci smo sebi najhujši sovražniki
Ste se že kdaj vprašali kako pravzaprav načrtujete svoje varčevanje, kako poskrbeti, da bo naložba dejansko izboljšala vaše premoženje?
Predlagajo spremembe, ki bi omogočile višji regres
Gospodarska zbornica Slovenije (GZS) je finančnemu ministrstvu poslala dodaten predlog davčnih sprememb, s katerimi želi razbremeniti izplačila zaposlenim in spodbuditi podjetja k večjemu nagrajevanju zaposlenih.
Trošenje ali varčevanje?
Čeprav Slovenci veljamo za zelo varčen narod, je med nami še vedno veliko takih, ki hitro najdejo kup izgovorov, zakaj ne morejo varčevati, če naštejem samo nekatere izmed njih: prihodki mi ne zadoščajo niti za pokrivanje tekočih stroškov, zdaj sem mlad in želim uživati, varčeval bom, ko se bom ustalil in več zaslužil, zdaj je za varčevanje že prepozno, v pokoju bodo moji stroški nižji, zato mi bo pokojnina zadostovala in podobno. Vam je znano?
Ne nosite vseh jajc v košari
Kaj se lahko naučimo iz preteklih finančnih kriz?
SINCRO.GRID – skupni projekt pametnih omrežij
Novi projekt SINCRO.GRID so zbranim na Elesovem (sistemski operater elektroenergetskega omrežja) družabnem dogodku predstavili minuli torek.
Pohlep in strah sta vaša največja sovražnika
Želja vsakega vlagatelja je, da bi vstopil na delniški trg v najustreznejšem trenutku, torej takrat, ko cene delnic dosežejo najnižjo raven in seveda izstopil, ko so le te na vrhu.
»Najprej plačaj sebe«
Denar, še preden ga lahko porabite – spravite na varno!
Koliko smo pripravljeni tvegati za pričakovani donos?
Ko se odločate za investiranje ali za varčevanje v skladih, se morate najprej vprašati, koliko tveganja ste pripravljeni sprejeti za pričakovani donos – tako določite svoj subjektivni odnos do tveganja.
Tole je super šola za vašega otroka!
Nekateri že od vrtca vedo, kateri poklic bodo opravljali. Mnogo se jih odloči kasneje.
Varčevanje v vzajemnih skladih - kaj morate vedeti?
Varčevanje je pomemben del družinskega proračuna in vedno več ljudi poleg klasičnega varčevanja na banki, izbere tudi druge oblike varčevanja. Ena od njih je varčevanje v vzajemnih skladih.
Hazardiranje na kratek rok ni priporočljivo
Finančno razodetje ali le preprosto razumevanje je, da lahko denar kot orodje pozitivno pripeva k vaši končni privarčevani vsoti denarja, ki jo boste v prihodnosti uporabili za vaš osebni namen ali za jesen življenja.
Japonska tovarna najverjetneje v Logatcu
Čeprav je Sumitomo Rubber Industries v četrtek napovedal, da bo odločitev o lokaciji tovarne medicinskih elastomerov, ki jo namerava prek svoje švicarske družbe Lonstroff postaviti v Sloveniji, sprejel do konca avgusta, je državni sekretar Aleš Cantarutti danes ocenil, da bo ta najverjetneje v Logatcu.
Na dopust se lahko odpravite brez gotovine
V preteklosti je ob odhodu na dopust veljalo pravilo, da smo plačilno valuto države, kamor smo potovali, kupili že doma, z razvojem kartičnega plačilnega sistema pa za slednje skorajda več ni potrebe. S plačilnimi karticami lahko gotovino, resda z nekoliko višjimi stroški, dvigujete praktično kjerkoli, prav tako lahko z njimi v tujini plačujete.
Brez prevrata v nadzornem svetu Krke
Čeprav so nekateri mediji napovedovali drugače, do sprememb na čelu nadzornega sveta Krke včeraj ni prišlo. Predsednik nadzornega sveta ostaja Jože Mermal, ki je mandat nastopil 7. julija, novopečeni član nadzornega sveta Borut Jamnik, ki so ga omenjali kot njegovega naslednika, pa je bil včeraj imenovan za predsednika revizijske komisije, ki jo je do svojega odstopa sicer vodila Simona Razvornik Škofič.
Kako porabiti manj in privarčevati več?
Ste tudi vi med tistimi, ki imajo ob koncu meseca slabo vest ob pogledu na bančni račun? Čeprav vaša plača ni med najslabšimi, vam ne uspe privarčevati niti evra? Se sprašujete, kako bi porabili manj in privarčevali več?
ABC o skladih
Vseskozi govorim in pišem o možnostih in o pravilih investiranja ali varčevanja v vzajemne sklade zato se bomo danes dotaknili razlage, kaj so sploh vzajemni skladi.
Katera je bila vaša največja napaka?
Kaj so lahko največje napake, ki jih lahko naredimo kot posamezniki? Vsi delamo napake, vendar pa so nekatere manj, druge pa so lahko veliko bolj usodne. Nekatere s pogledom v preteklost tudi obžalujemo in med slednje lahko uvrstimo tudi naše finančne napake.
Prevzemimo le toliko tveganja, kot si ga lahko privoščimo
Ljudje vsakodnevno sprejemamo odločitve na različnih področjih našega življenja, tako v zasebnem kot poslovnem svetu in velikokrat so te odločitve sprejete na podlagi čustev.
Mladi, obogateli boste. Minimalna urna postavka se bo zvišala
Delo študentov in dijakov bo s 1. julijem 2017 bolje plačano.
Umetna inteligenca na pomoč pri investiranju
Ob investiranju ali varčevanju v vzajemne sklade, ki so z svojimi naložbami usmerjeni na kapitalski trg, prihaja tudi do volatilnosti ali t. i. nihajnosti. To pomeni, da ni samo poti navzgor, ampak so lahko na tej poti tudi krajša ali daljša obdobja nihanja.
Trošimo kot v letih debelih krav
Urad RS za makroekonomske analize in razvoj (Umar) je za letos napovedal 3,6-odstotno rast bruto domačega proizvoda (BDP), številke za prvo četrtletje pa kažejo, da je BDP v tem obdobju za kar 5,3 odstotka višji kot v enakem četrtletju lani.