Veliko njenih strank – živijo po vsem svetu, od Italije, Španije, Amerike, Mehike do Kitajske – že sodi med prave zbiratelje njenih del. »Veliko jih vsako leto kupi po en okrasek. Nekateri z mojimi izdelki obeležijo tudi pomembne življenjske dogodke, kot je poroka, služba, prvi božič in prva velika noč njihovega otroka. Slovenci pa moje izdelke radi kupujejo tudi za darila, ki jih odnesejo prijateljem v tujino.«
Vaša karierna pot je zelo zanimiva. Čeprav ste študirali umetnostno zgodovino, vas je pot zanesla še v zdravilske vode.
Od nekdaj me je zanimalo več stvari. Tako sem na maturi poleg umetnostne zgodovine izbrala biologijo. Kolebala sem namreč med študijem umetnostne zgodovine in specialne pedagogike. V srednji šoli sem preko prijateljice spoznala metodo bioterapevta Zdenka Domančića, pozneje sem jo spremljala, ko je hodila k njemu na Bled. Potem pa je leta 2015 nekaj mojih bližnjih zbolelo in odločila sem se, da se prijavim v njegovo šolo. V pol leta sem opravila kar zahteven projekt izobraževanj.
Leto pozneje ste se tudi sami začeli ukvarjati z zdravljenjem. Lani pa ste se po šestih letih odločili, da se s tem ne boste več ukvarjali. Zakaj?
Začutila sem, da mi ta metoda ne ustreza več. Ker pa sem se vzporedno ukvarjala še z oblikovanjem, sem se počasi izčrpala. Vedno delam dva projekta hkrati. Med študijem sem se, denimo, začela ukvarjati z oblikovanjem nakita, potem sem bila pet let zaposlena v Narodnem muzeju Slovenije in sem poleg nakita izdelovala še božične okraske ter velikonočne dekoracije. Ko mi je leta 2015 v muzeju potekla zadnja pogodba, sem se odločila za svojo pot. Sem pa podrugi strani hvaležna, da so mi projekti v muzeju pomagali pridobiti veliko znanja s področij, ki mi še danes pridejo prav.
Se nameravate še kdaj ukvarjali z bioterapevtskim zdravljenjem?
Holistično zdravljenje me še vedno zanima, si pa želim iti na višje ravni. Odkrila sem novo tehniko zdravljenj, mika pa me tudi Ogorevčeva šola. Sem se pa za zdaj odločila, da se bolj posvetim ustvarjanju. Ker želim iz tega narediti posel, sem se pred kratkim prijavila na projekt PONI – Podjetno nad izzive. V štirih mesecih, kolikor traja projekt, nas bodo mentorji naučili razviti in uresničiti lastno podjetniško idejo.
Kakšna je torej vaša poslovna ideja?
Še naprej bom izdelovala božične krogle in pisanice, ki pa ne bodo omejene zgolj na ta dva praznika. Krogle bodo osnova za izdelke za dekoracijo doma. S tem sem pred časom že začela. Gospa, ki živi v Italiji, je, denimo, pri meni naročila 40 personaliziranih krogel za slovo od svojih sodelavcev. Za vsakega mi je napisala, kakšen človek je in kaj ga veseli v življenju. Tako sem vsakega lahko razveselila z motivom, ki mu je blizu.
Rdeča nit vašega ustvarjanja je tehnika decoupage. Kaj je značilno zanjo?
To je likovna tehnika, pri kateri umetnik natančno izrezane slike lepi na različno obdelane podlage in delo na koncu prelakira.
Nadaljevanje prispevka si lahko preberete v reviji Jana, št. 14, 04. 04. 2023.