Že nekaj let imam težave s ščitnico. Lani mi je uspelo z več naravne hrane, več počitka in notranjega miru ter z dodajanjem nekaterih hranil v obliki prehranskih dopolnil prvič doseči normalne vrednosti. Zdravnica se je strinjala, da zdravila niso več potrebna. Zmaga! Ta zima je za moj okus preveč siva in se mi pozna tudi na počutju. Ker me je zanimalo, kako gre moji ščitnici, sem šla samoplačniško opravit teste in ti spet kažejo, da je ščitnica »zaspala«. Mogoče delam kaj narobe? Uživam veliko zelenjave, pripravljam si zelene smutije ..., res pa je, da sem zaradi vremena več v zaprtih prostorih, in priznam, da pozimi bolj prija škrobna in sladka hrana. Ne morem si pomagati. Tudi kakšno kavo več potrebujem, da ostanem budna in zbrana. Je to razlog za slabše delovanje ščitnice? Čez nekaj mesecev bom imela redni pregled in bi jo res rada »naravnala«, da bo delovala tako, kot vem, da lahko. Zato bom zelo hvaležna za vsak nasvet.
Olga iz Logatca
Upočasnjena oziroma slabše delujoča ščitnica je težava, s katero se srečuje vse več ljudi. Ker gre za žlezo, ki ureja domala celoten metabolizem, njeno slabše delovanje avtomatično pomeni tudi nenehen občutek utrujenosti, meglo v glavi, nezmožnost koncentracije, odebeljen jezik, upočasnjeno presnovo, ki ji sledi tudi pogosta anemija, motnje v prebavi (zaprtost ali driska) in splošen občutek, da je »baterija prazna« ...
O tem, kaj vse lahko oslabi delovanje ščitnice in kako jo naravno uravnate, si lahko preberete v priročniku Uravnajte ščitnico, ki ga je mogoče prelistati tudi na shop.zazdravje.net.
Celoten odgovor in več o ščitnici pa si preberite v tekoči številki revije Zarja, ki je izšla 13. marca 2018.