Z njihovo stimulacijo katerih poskrbimo za napeto kožo ter ponovno oziroma večjo tvorbo kolagena, ki je nujno potreben za mladosten videz. Z masažo teh točk obenem poskrbimo za dobro počutje.
Začelo se je naključno
Kozmetična akupunktura in akupresura sta nastali po naključju, ko so nekemu bolniku v bolnici v Pekingu izvajali akupunkturo zaradi paralize obraza. Opazili so, da se mu je po terapiji koža na obrazu izjemno pomladila in polepšala. Danes jo uporabljajo številne zvezdnice (pa tudi zvezdniki), kot so Cher, Gwyneth Paltrow, Diane Lane, Sandra Bullock, Jennifer Aniston, Angelina Jolie, Madonna, Claudia Schiffer, Sean Connery, princ William in mnogi drugi.
Mladostni brez kirurških posegov
Točke za pomlajanje lahko z masažo stimulirate sami doma ali pa se prepustite rokam strokovnjakov, ki bodo poleg akupresure uporabili kozmetično akupunkturo. Ta terapija je sestavljena iz masaže tuina obraza in lasišča ter obrazne akupunkture. Terapija kožo obnovi in ji vrne mladostni videz povsem naravno – brez kirurških posegov, injekcij in kemikalij. Stanje kože se izboljša, tako gube kot akne in druge nepravilnosti izginejo, upočasni pa se tudi staranje kože, saj terapija izjemno izboljša njeno regeneracije. Poleg tega se okrepi metabolizem kožnih celic, zaradi česar se lažje odvajajo strupi ter nastajajo nove kožne celice in kolagen. S terapijo se okrepijo obrazne mišice, ki postanejo prožnejše, zaradi česar je obraz na pogled vitalnejši in mlajši. »Enostavno povedano, manj je viseče kože, koža je napeta in mišice so okrepljene. Koža se od znotraj navlaži in napolni, kar pomaga, da se zmanjšajo gube in akne, od zunaj pa koža dobi novo svežino in lep zdrav sijaj. Vse to s pomočjo telesu lastne energije či, ki jo spodbujata akupresura in akupunktura,« so razložili v Centru tradicionalne kitajske medicine (TKM).
Na terapijo k zdravniku tradicionalne kitajske medicine
Ker kozmetična akupunktura in akupresura spadata v medicinsko terapijo, to opravlja zdravnik tradicionalne kitajske medicine. Pred terapijo opravi diagnostični pregled, nato pa se terapije loti celostno. S stranko se pogovori o sedanjem in preteklem zdravstvenem stanju. Mnoge nepravilnosti na obrazu so namreč odraz neravnovesja v telesu. Šele potem zdravnik s palpacijo – tipanjem – utripa na obeh zapestjih in pregledom jezika ugotovi, v kakšnem ravnovesju je posameznik, in določi, kako bo potekalo zdravljenje neravnovesja. Z akupresuro in obrazno masažo tuina izboljša kroženje krvi in sprostitev pretoka energije či. Dodatno stimulira točke z nazobčanim valjčkom in strgalom guaša. Vse skupaj traja približno 20 minut, nato pa sledi akupunktura, zabadanje iglic v akupunkturne točke. Na obrazu in lasišču zabode od 15 do 20 iglic, okoli 10 jih nato zabode še po telesu – po rokah in nogah, saj so tudi tam točke za ohranjanje mladostne in napete kože. Iglice se pri običajni akupunkturi pusti približno 20 minut, medtem ko se jih pri kozmetični pusti do 40 minut. Na obrazu uporabljajo tanjše iglice, po telesu debelejše.
Cenovno ugodna alternativa dragim kozmetičnim postopkom
Kozmetično akupunkturo in akupresuro je treba ponoviti od osem- do dvanajstkrat, med vsako naj mine en teden, razen če zdravnik predpiše drugače. Pričakovani rezultati terapije so izboljšana tekstura, vitalnost in zdravje kože, boljša gibljivost obraznih mišic, bolj napeta koža na obrazu in manjše gube; svež in mlajši videz, odstranjene kožne in starostne lise, manjša rdečica oči in kože, nič več povešene veke in manjši podbradek, manjše otekline pod očmi in podočnjaki, manjše pore ter odprava aken. Odlična je za ljudi, ki hujšajo, saj napne kožo in jo ohrani prožno.
Čeprav je misel na to, da vam nekdo v kožo vbada iglice, morda nekoliko neprijetna, terapija velja za zelo sproščujočo in skorajda nebolečo, saj pri njej uporabljajo manjše igle kot pri navadni akupunkturi. Poleg tega je to varna, naravna in cenovno relativno ugodna alternativa dragim kozmetičnim postopkom, ki vključujejo operacijske posege, injekcije ali kemične snovi. Kozmetična akupunktura in akupresura sta veliko bolj varni kot kozmetične injekcije in druge sestavine, ki jih vnašamo v telo.
OKVIR: »Kozmetična akupunktura in akupresura se odsvetujeta ljudem, ki kadijo, imajo visok krvni tlak ali jemljejo zdravila za redčenje krvi. Ne zaradi kakšne resne nevarnosti, ampak zato, ker je večja možnost, da ob jemanju iglic iz kože takšni posamezniki rahlo zakrvavijo in lahko nastanejo manjše podplutbe,« so svetovali v Centru TKM.