Ljudje

Nana Milčinski o sedmih stebrih zdravja

RENATA UCMAN / revija Jana
17. 1. 2025, 07.00
Deli članek:

Kako se bomo počutili pri osemdesetih, si ustvarjamo pri štiridesetih.

Matic Kozinc
Nana Milčinski

Nana Milčinski, dramaturginja, režiserka in pevka, si je sama pomagala pri nespečnosti, utrujenosti in pomanjkanju energije. Sčasoma se je začela posvečati osebnemu trenerstvu in razvila program hočem sebe nazaj. Ženskam preko sedmih stebrov zdravja pomaga do zdravega, močnega telesa, dobrega počutja in več energije. Uči, kako to doseči z malimi koraki, da bo postalo naš življenjski slog in ne le novoletna zaobljuba.

»Že v preteklosti sem se veliko posvečala svojemu zdravju. V gledališču sem delala od šestnajstega leta. Kar trideset let sem prehajala iz projekta v projekt, jih pogosto delala več hkrati. Vodila sem velike skupine in včasih isti dan stala na odru kot pevka ali igralka. To je od mene terjalo veliko energije in psihične stabilnosti. Poleg tega sem bila svobodnjakinja, to mi je prineslo še večje skrbi in odgovornost. Dobro zdravje in psihična moč sta bila zame ključna. Vedno sem zato iskala načine, kako ju vzdrževati, izboljševati ali se hitro pobrati. Gibanje in fizična kondicija sta bila zame samoumevna, uporabljala sem tudi zdravljenje theta, tehnike sproščanja, dihanja, nevrolingvistično programiranje in še kaj,« našteva Nana Milčinski, ki je mnogim znana tudi kot vnukinja Frana Milčinskega – Ježka.

Ko šest let ne spiš ... 

»A ko sem postala mama, nisem spala šest let. Nisem imela energije za telovadbo in zdravo hrano. Moja kondicija je postajala vedno slabša. Znašla sem se v začaranem krogu. Prvič svoje težave nisem mogla rešiti zlahka. Ugotovila sem, da je zdravo in močno telo osnova, a kljub disciplini nikakor nisem prišla do boljše kondicije, kaj šele do trajnih rezultatov. Najprej sem pomislila, da se mogoče staram in je to normalno. Bila sem brez energije, zato tudi stvari, ki sem jih prej imela rada, nisem več delala s strastjo. Ko smo predstavljali mojo tretjo ploščo, sem si želela samo domov – in tega sem se zelo ustrašila. Vendar se nisem hotela predati, zato sem se izobraževala na področju dobrega počutja. Tako sem našla sistem za celostno zdravje. Z malimi koraki sem počasi napredovala in pridobila najboljšo psihofizično kondicijo doslej. Sploh ni bilo težko, spremembe pa so bile ogromne. Popoldne moja energija ni več usahnila, ampak sem je imela čedalje več in več. Vidno sem pridobivala mišično maso, moč in samozavest. In najpomembnejše – vrnilo se mi je veselje do dela.«

Nadaljevanje prispevka si lahko preberete v reviji Jana, št. 2, 14. januar 2025.

revija Jana
Izšla je nova številka revije Jana. Prijazno vabljeni k branju!