
Za prekrške tudi globe do 250 evrov
Svetniki občine Juršinci obravnavajo nov odlok o pokopališki in pogrebni dejavnosti. Dosedanji odlok, ki je urejal to področje, je zastarel, star je 22 let, vmes so ga spremenili samo enkrat, leta 2007.
Svetniki občine Juršinci obravnavajo nov odlok o pokopališki in pogrebni dejavnosti. Dosedanji odlok, ki je urejal to področje, je zastarel, star je 22 let, vmes so ga spremenili samo enkrat, leta 2007.
Policisti PP Slovenska Bistrica so med kontrolo prometa ustavili dva mladoletna voznika mopedov in zaradi suma, da sta vozili predelani, odredili tehničnih pregled.
Člani DU Ivana Rudolfa Breg so proti koncu oktobra s krajšo slovesnostjo praznovali 40. obletnico ustanovitve društva. Že kmalu po ustanovitvi so se odločili za gradnjo lastnih prostorov, pri tem so imeli vso podporo takratne krajevne skupnosti Ivana Spolenaka.
Približno 20 parkirnih mest je na voljo pred Domom upokojencev Ptuj. Za uporabnike so brezplačna, a le za eno uro. Ob prekoračitvi redarji napišejo globo, zato se je pojavila pobuda za podaljšanje časa kratkotrajnega parkiranja.
Ogromna površina, na kateri se razprostira novo rogozniško pokopališče na Ptuju, je zelo pogosto marsikomu oteževala iskanje grobnega mesta. Predvsem za tiste, ki niso redni obiskovalci, je digitalni iskalnik grobov, ki so ga postavili pred časom, še kako pomembna pridobitev.
Oroslav Caf je bil duhovnik, jezikoslovec, prevajalec, zbiratelj ljudskih pesmi. Letos mineva 210 let od njegovega rojstva in 150 let od slovesa. Ob tej priložnosti so v Knjižnici Ivana Potrča postavili manjšo razstavo v štirih vitrinah, katere avtorica je Anja Ogrizek.
Ferdinand Humski, učitelj na Šolskem centru Ptuj, je eden izmed letošnjih enajstih prejemnikov najvišjih državnih nagrad na področju šolstva. Ob prejemu nagrade za izjemne dosežke na področju srednjega šolstva je izrazil svoje zadovoljstvo in ponos. Poudaril je, da mu nagrada zelo veliko pomeni, saj je to potrditev, da ljudje cenijo in spoštujejo njegovo delo. Poleg tega pa je to tudi močna motivacija za nadaljnje izzive in prispevanje k izobraževanju mladih.
Glavna cesta Maribor–Ptuj skozi Grajeno je izjemno prometna. Tako osebnih vozil kot tovornjakov je na tej relaciji zelo veliko, kar se pozna tudi na samem stanju cestišča, ki je na marsikaterem odseku potrebno obnove. Velika frekvenca vozil teče tudi čez mostiček nasproti podružnične šole Ljudski vrt.
Končno podobo že dobiva podjetniški inkubator v centru Podlehnika, ki ga Cestno podjetje Ptuj gradi za 1,2 milijona evrov. V zgradbi ob vhodu v center te haloške občine bo lahko prostor za razvoj našlo do 20 podjetnikov oz. oseb, ki bi na podjetniško pot rade stopile. Gre za projekt, ki presega meje Podlehnika, poudarja župan Sebastian Toplak.
V Lovrencu na Dravskem polju od septembra deluje nov vrtec. Občina je za novogradnjo zagotovila 2,3 milijona evrov, dobrega pol milijona je za investicijo prispevala država.
Na razpis štirih občin (Markovci, Gorišnica, Hajdina in Juršinci) za novega smetarja je prispela samo ena ponudba. Predložil jo je konzorcij podjetij Čisto mesto, Saubermacher Slovenija (lastnik Čistega mesta), Javne službe Ptuj in Komunala Slovenska Bistrica.
300.000 evrov si je Dom upokojencev Ptuj skupaj z vodilnim partnerjem, Občino Kidričevo, že zagotovil za postavitev sončnih elektrarn na več enotah. Če bodo uspešni še na drugem razpisnem roku, se nadejajo še dodatnih sto tisočakov. To je toliko pomembneje, ker nenazadnje vsi stroški, tudi električne energije, pomembno vplivajo na ceno oskrbe.
Plačilo in pogoji dela za zaposlitev v domovih upokojencev očitno niso stimulativni v zadostni meri, zato imajo velike kadrovske težave. Te se odražajo tako na organizaciji dela kot kakovosti storitev za stanovalce. V domovih se trudijo na vse možne načine, a če država ne bo sprejela nujno potrebnih ukrepov, aktiv vodij služb zdravstvene nege in oskrbe pri Skupnosti socialnih zavodov napoveduje proteste zaposlenih.
Regionalna cesta iz Zavrča do Ptuja skozi Markovce je že zdaj zelo frekventna, zlasti ob prometnih konicah, saj predstavlja edino cestno povezavo dela haloških in hrvaških občin do avtoceste. Ob izgradnji težko pričakovane ceste Ptuj–Ormož, ki se bo na to regionalko priključila prav v Markovcih, nekoliko pred prvim krožiščem (gledano iz smeri Zavrča), pa se lahko zgodi pravi prometni kolaps.
Občina Hoče namerava posekati več kot 150 let star lipov drevored. Tema že lep čas odpira debate na socialnih omrežjih in polni medijski prostor. V luči podnebnih sprememb, ki prinašajo vse bolj vroča in suha poletja, je vprašanje, kako bomo v prihodnje vzgajali drevesa, sploh z novimi zasaditvami, saj bo njihova rast odvisna od skrbne nege.
Fizične hitrostne ovire veljajo za precej učinkovit način umirjanja prometa. Marsikje so tudi na tem področju šli v korak s časom in namestili tako imenovane pametne hitrostne ovire, ki so bodisi povezane z radarjem bodisi spreminjajo trdoto glede na hitrost vožnje.
V središču občine Zavrč je bilo minuli petek vse polno gasilskih vozil in operativnih gasilcev, pred občinsko stavbo pa so postavili celo veliko gasilsko lestev. Na srečo tokrat ni šlo za pravo intervencijo, ampak vajo, na kateri so vsi sodelujoči pokazali izjemno gasilsko znanje in veščine.
V Juršincih so izvedli dobrodelno prireditev z naslovom Tukaj sem zate. Udeleženci so se odpravili na pohod in s tem izkazali voljo, da naredijo nekaj pozitivnega za skupno dobro. V lepem sončnem dopoldnevu so pešačili po novozgrajeni kolesarski stezi.
Pred dnevi sta MO Ptuj in ptujski kmetijski zavod priredila Dan ptujskih kmetij – strokovno srečanje, ki je nadomestilo izbor kmetije leta v MO Ptuj. Rdeča nič srečanja je bilo kmetijstvo v novih vremenskih razmerah. Vedno aktualna tema, na katero pa zaradi nepredvidljivosti narave ni enoznačnih odgovorov. Toča, neurja z vetrom, suša, poplave, pozeba so vremenske neprilike oz. vremenski ekstremi, ki pretijo poljedelcem, živinorejcem, sadjarjem, vinogradnikom in so v 20 letih povzročili za skoraj milijardo evrov škode.