Vse več ljudi se po pomoč zateka k materi naravi, ki nam s svojimi darovi ponuja pestro paleto sadov, s katerimi si lahko lajšamo številne nevšečnosti. Med cenjene pripravke spada tudi lovorovo olje, o katerem krožijo nadvse spodbudna pričevanja. Pravijo, denimo, da lajša nevšečnosti podobno kot aspirin, saj znižuje povišano telesno temperaturo in lajša boleče razjede na predelu želodca in črevesja. Pa ne le to, lovorovo olje naj bi pomagalo lajšati in premagovati različne bolečine in uravnavati zdravstveno stanje posameznika. Poglejmo, kaj vse pripisujejo starodavni rastlini, ki ji tudi stroka priznava močne protimikrobne lastnosti.
Pomoč pri 1001 težavi
Lovorovo olje lajša revmatične bolečine (artritis), blaži bolečine v mišicah, sklepih in kosteh, lajša glavobole, znižuje povišano telesno temperaturo, krepi jetra, ureja prebavo, zdravi srce in ožilje, izboljšuje prekrvitev, širi žile, pomirja in blaži stres, telesu vrača energijo, spodbuja čiščenje telesa, pospešuje znojenje, uravnava apetit, krepi možgane, spodbuja duševne dejavnosti, zavira vnetja, čisti kožo in pomaga pri motnjah koncentracije.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Kako pripraviti lovorovo olje?
Zelo preprosto. Vse, kar potrebujete, je približno 40 g lovorovih listov in 300 ml hladno stisnjenega oljčnega olja. Liste v terilniku zdrobite, nato pa stresite v steklenico in vanjo natočite olje. Steklenico dobro zatesnite in za dva tedna postavite v hladen, temen prostor. Dobro je, da pripravek vsak dan pretresete, da se sestavine premešajo in ostanejo povezane. Ko mine 14 dni, pripravek precedite, prelijte v sterilno steklenico in vnovič shranite v temen prostor.
Uporaba lovorovega olja
Uživate ga lahko po žlički – ena merica (čajna žlička) na dan, priporočljivo je zjutraj na tešče. Kanite ga na vato in natrite boleče mesto. Olje s prsti vtrite v kožo. Primerno zlasti pri bolečih sklepih in mišicah.