ByteDance trdi, da bi prodaja TikToka povzročila popolne motnje v delovanju platforme, kar bi prisililo omrežje, da se zapre do 19. januarja 2025. "Prvič v zgodovini je kongres sprejel zakon, ki trajno prepoveduje eno samo platformo po vsej državi in vsakemu Američanu preprečuje sodelovanje v edinstveni spletni skupnosti z več kot milijardo uporabnikov po vsem svetu," so zapisali v pritožbi.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Podjetje tudi poudarja, da omejitve, ki jih je uvedla kitajska vlada, preprečujejo prodajo TikToka z njegovim algoritmom. To bi lahko pomenilo, da bi družbeno omrežje v ZDA postalo "otok s popolnoma ločeno izkušnjo", če bi ga prodali drugemu lastniku.
TikTok se je zato odločil, da od sodišča zahteva odločbo, da zakon Bidnove administracije krši ustavo ZDA. Prav tako si prizadevajo pridobiti takojšnjo odredbo, ki bi generalnemu državnemu tožilcu preprečila izvajanje zakona.
Nedavna odredba okrožnega sodišča v ameriški zvezni državi DC določa, da se bo sojenje začelo septembra 2024. ByteDance bo imel tako nekaj več kot pet mesecev, da se izkaže na sodišču in prepreči prepoved TikToka, ki se zdi vse bolj verjetna tudi v drugih delih sveta.