Čeprav se avtomobilska industrija razvija neverjetno hitro, se veliko v smeri novih tehnologij pri brisalcih ni spremenilo. Metlice so še vedno narejene iz kovinskega nosila in tanke, prožne, a tudi precej občutljive gumijaste brisalke. Kako dolgo bo brezhibno brisala naše vetrobransko steklo, je v veliki meri odvisno od njene kakovosti in vremenskih vplivov. Ne pozabimo namreč, da brisalci opravijo veliko premikov, ko sneži in dežuje, zaradi česar so podvrženi mehanskim poškodbam. Prav tako čez poletje na njih vplivajo visoke temperature.
Kdaj brisalce zamenjamo?
Da so brisalci neprimerni in dotrajani, boste najlažje ugotovili pri brisanju vetrobranskih oken. Ali brisalci puščajo črte, naredijo meglico, škripajo ali preskakujejo? Je gumica napokana in trda? Potem je skrajni čas, da jih zamenjate, ko pa boste kupovali nove, pa se le odločite za brisalce, ki imajo grafiten ali teflonski premaz, saj bo poskrbel za optimalno brisanje. Prav tako pa se boste izognili jezi in slabi vidljivosti.
Kaj brisalce uničuje
Največjo škodo jim boste naredili, če boste z njimi brisali po zamrznjenem steklu. Svetujemo vam, da zamrznjena stekla najprej odtajate oziroma uporabite sredstvo proti zamrzovanju ali strgalo. Šele nato z njimi do čistega obrišete okna.
Suho steklo
Tudi brisanje z brisalci po suhem steklu ni dobro, saj med gumico in steklom nastanem močno trenje, ki prav tako uničuje gumico. Pri čiščenju vetrobranskega stekla zato zmeraj uporabite tekočino za čiščenje stekel.
Ptičji iztrebki
Sovražnik brisalcev so tudi ptičji iztrebki oziroma kislina v njih, ki močno načenja gumico brisalcev. Pri čiščenju iztrebkov z vetrobranskega stekla uporabite izdatne količine tekočine za čiščenje stekel. Tako boste iztrebke hitreje očistili in manj poškodovali brisalce.