Zanimivosti

Pitnik termalne vode sredi čudovitega parka v Termah Dobrna

Oglasno sporočilo
28. 9. 2022, 08.42
Posodobljeno: 6. 10. 2022, 09.09
Deli članek:

Ko je leta 1624 Matija Gačnik pozidal prvo zdraviliško zgradbo, je v spomin na to v steni nad bazenom vzidal marmorno napisno ploščo, ki je ohranjena še danes.

Morda je nevede postavil trdne temelje za razvoj danes najstarejših delujočih term v Sloveniji, Term Dobrna. No, pred dnevi pa je minister za gospodarstvo in razvoj Matjaž Han svečano odprl še PITNIK termalne vode, ki se nahaja v zgodovinskem Zdraviliškem parku, ki ga je leta 1820 zasnoval grof Franc K.K. Dienersberški, za katerega inspiracijo je črpal iz tradicije zdraviliških parkov drugje v Evropi. V paviljonu, nekoč ateljeju fotografov Kvasa in Pelikana, se nahaja pitnik dobrnske termalne vode. "Jasna vizija danes, za prihodnost, nas navdihuje in usmerja na poti do cilja. Vsak dosežen cilj ustvari nov cilj, ki nas povezuje in vzpodbuja. Oživljamo tisto, ker je nekoč »zaspalo«, da lahko ponovno gosti in razvaja goste sodobnega časa," je v nagovoru povedal direktor Terma Dobrna Leon Tomašić.

V Pitniku termalne vode so na voljo 4 pipe skozi katere pritečejo štiri različne termalne vode - naravna, ohlajena, rahlo gazirana in gazirana ohlajena. Voda se natoči v kozarec, ki ga obiskovalec kupi iz prodajnega avtomata. Cena kozarca je 7 Eur in omogoča točenje 4 kozarcev (po 2 dcl) vode.

revija zvezde
dobrna

Pitnik termalne vode popestril ponudbo Term Dobrna

Pitje dobrnske termalne vode blagodejno vpliva na naše telo, ga poživi in pripomore k boljšemu razpoloženju. Zaradi kalcijevih ionov lahko deluje protivnetno in protialergično pri vseh kroničnih vnetjih prebavil in sečil. Pospešuje prebavo in odvajanje vode iz telesa, ter deluje blago odvajalno. Blagodejno vpliva na zdravje srca in ožilja, krepi organizem ter pripomore k izboljšanju celotne psihofizične kondicije. In zdaj si lahko vsi obsikovalci Term Dobrna kozarec te blagodejne ermalne vode privoščijo tudi iz pitnika, ki stoji sredi zgodovinskega Zdraviliškega parka, ki ga je leta 1820 zasnoval grof Franc K.K. Dienersberški, za katerega inspiracijo je črpal iz tradicije zdraviliških parkov drugje v Evropi. V paviljonu, nekoč ateljeju fotografov Kvasa in Pelikana, se nahaja pitnik dobrnske termalne vode.

"V želji slediti sodobnim razvojnim trendom butičnega turizma ohranjamo »dušo« term, to je tiso, kar so nam zapustili prejšnji rodovi. Številni objekti kot del kulturne dediščine predstavljajo svojevrsten preplet sodobnega časa in tradicije, ki se na edinstven način prepletata v koncept butične ponudbe," je povedal direktor Terma Dobrna Leon Tomašić.