Na pokopališču Forest Lawn v bližini Los Angelesa počivajo Clark Gable, Walt Disney, Nat King Cole in Michael Jackson. Ob tem so leta 2011 pokopali tudi Elizabeth Taylor.
Pogreb se je začel s četrturnim zamikom – kot je v svojem poslednjem sporočilu zapisala Taylorjeva, je želela »zamuditi na svoj lastni pogreb«.
Elizabeth Taylor je na koncu na cedilu pustilo srce, ki ji ni dalo, da bi dopolnila 80 let. Pred tem jo je več let pestila bolezen. Njeno zdravje je pogosto bilo tarča ugibanj, sploh v zadnjih letih. Leta 1997 so ji operativno odstranili možganski tumor, leta 2006 pa je zanikala govorice, da ima Alzheimerjevo bolezen. Leta 2009 je nato še prestala operacijo srčne zaklopke.
Odkrita v očetovi galeriji
Kot Elizabeth Rosemond Taylor se je v Londonu rodila 27. februarja 1932. S starši se je čez lužo v Kalifornijo preselila, ko je imela sedem let. Tam jo je v očetovi galeriji odkrila zaročenka takratnega direktorja filmskega studia Universal Studios.
Svojo krstno predstavo je doživela leta 1942 v filmu There's One Born Every Minute, nato pa naslednje leto osvojila srca gledalcev v filmu Lassie se vrača. Polnopravna otroška zgodba je postala leta 1944, ko je luč sveta ugledal film National Velvet, ki pripoveduje zgodbo o dekletu, ki preoblečena v fanta zmaga na konjeniškem tekmovanju. »Pred moškimi so bile moja velika ljubezen živali,« je nekoč dejala.
Vdova in razdiralka zakona
Nato pa je leta 1950 sledila njena prva poroka, in sicer z dedičem hotelske verige Nickom Hiltonom. Po razsipni poroki, ki so ji sledili trimesečni medeni tedni v Evropi ter telesne in verbalne zlorabe, sta se zakonca po vsega 203 dneh ločila.
Čez dve leti se je poročila s priljubljenim in 19 let starejšim britanskim filmskim igralcem Michaelom Wildingom. Rodila sta se jima dva otroka, Michael Jr. in Christopher. Kot je dejala, ji je Wilding dal stabilnost, a to ji ni bilo dovolj.
Zato je leta 1956 sledila ločitev in skoraj takojšnja snubitev producenta Michaela Todda, ki je bil kot močan in dominanten moški njena prva velika ljubezen. Avgusta leta 1957 se jima je rodila hčerka Elizabeth Frances, a čez sedem mesecev se je zgodila tragedija: Todd je umrl v letalski nesreči v Novi Mehiki.
Užaloščeno Taylorjevo je na možev pogreb pospremil njegov najboljši prijatelj, pevec Eddie Fisher, medtem ko je Fischerjeva žena v kalifornijskem domu pazila na otroke Taylorjeve. Nato pa se je zgodilo.
Iz žalujoče vdove se je Taylorjeva preobrazila v razdiralko zakona in se v aferi, ki je pretresla puritanski del Združenih držav Amerike, zapletla s Fisherjem. Poročila sta se leta 1959, ogorčenje javnosti pa je skoraj uničilo njeno vzpenjajočo se igralsko kariero.
Oskarja in rekordna plača
V tistem obdobju je kritike navdušila s filmom Velikan iz leta 1956, v katerem je zaigrala ob boku Rocka Hudsona in Jamesa Deana, ter posnela dva filma, zasnovana po dramah Tennesseeja Williamsa, in sicer Mačka na vroči pločevinasti strehi leta 1958 s Paulom Newmanom in Nenadoma, lansko poletje naslednje leto s Katharine Hepburn in Montgomeryjem Cliftom.
Leto za tem je prejela prvega oskarja za glavno žensko vlogo prestižnega dekleta na poziv v filmu Butterfield 8. Taylorjeva naj bi ta film sovražila.
Leta 1962 pa je sledila Kleopatra, ki ga je opisala kot najbolj bizaren film, kar si jih je privoščila industrija zabave. Filma z dražjo produkcijo do takrat še ni bilo, a je kljub temu pogorel pri gledalcih. Za vlogo je dobila rekordnih milijon ameriških dolarjev in se med snemanjem zaljubila v soigralca, že poročenega Richarda Burtona. »Ko te Elizabeth pogleda s tistimi očmi, se človeku zvrti v glavi,« je njuno srečanje opisal Burton.
Poročila sta se leta 1964 v Montrealu. Dve leti pozneje je luč sveta ugledal film Kdo se boji Virginije Woolf?, mučen portret zakona, razdrtega z alkoholom, zagrenjenostjo in propadom, ki je spominjal na odlomke iz njenega življenja. Za glavno vlogo Marthe je prejela še drugega oskarja.
Ločitev z Burtonom se je zgodila po desetih letih zakona, junija leta 1974, čez štiri mesece pa sta se v Bocvani znova poročila in se nato čez slabi dve leti spet ločila. »V resnici se nisva nikoli razšla in se nikoli ne bova,« je dejal Burton pred smrtjo leta 1984.
Odvisnost od tablet
Po zakonu z Burtonom se je vdala pijači, pisalo pa se ni dobro niti njeni karieri. Tudi sedmi zakon s senatorjem Johnom Warnerjem iz Virginije, ki je trajal od leta 1976 pa do leta 1982, ji ni pomagal. Alkoholizem in zasvojenost s tabletami je premagala na kalifornijski kliniki Betty Ford v 80. letih prejšnjega stoletja in se javno zavzela za bolnike za aidsom.
Svetovno javnost je leta 1991 osupnila z vestjo, da se je poročila z osmim možem, dve desetletji mlajšim gradbincem Larryem Fortenskyjem, ki ga je spoznala na kliniki med zdravljenjem odvisnosti. Razšla sta se tri leta pozneje.
Ko se je njeno zdravje v 90. letih 20. stoletja poslabševalo, se je umaknila iz javnosti, a vseeno ostala dejavna v kampanji za boj proti virusu hiv in aidsu.
23. marca 2011, slab mesec po svojem 79. rojstnem dnevu, je arhetipska hollywoodska zvezda in lepotica vijoličastih oči v bolnišnici in obkrožena z otroki umrla.